Teknoloji Haberleri

Apple, iOS 18 İkinci Beta Sürümü Geleceğini Duyurdu

Apple, iOS 18 ile ilgili bugün yeni bir açıklama yaptı. iOS 18 geliştirici beta 2'nin 24 Haziran Pazartesi günü hata düzeltmeleri ve iki yeni özellikle birlikte yayınlanacağını söyledi.
iOS 18

Bugün erken saatlerde Apple, Apple Intelligence ve diğer iOS 18 özelliklerinin bu yıl DMA nedeniyle AB’de kullanılamayacağını duyurdu. Bu duyurunun bir parçası olarak, Apple sözcüsü Fred Sainz, iOS 18 beta 2’nin gelecek hafta geleceğini, iPhone Yansıtma ve SharePlay ekran paylaşımı özelliklerininin yeni sürümde mevcut olacağını açıkladı.

iPhone Yansıtma, Mac kullanıcılarının iPhone ekranlarını Mac’e yansıtmalarına olanak tanıyacak. Bu, iPhone ile etkileşimde bulunmayı, iPhone bildirimlerini Mac’inizde almayı ve Mac ile iPhone arasında sorunsuz sürükle ve bırak işlemlerini içerecek. Bu arada, SharePlay ekran paylaşımıyla ilgili Apple: “Gelişmiş ekran paylaşımı yetenekleriyle, birinin ekranında çizim yaparak onların kendi ekranlarında ne yapabileceklerini görmelerini sağlayabilir veya ekranlarını kontrol ederek kendiniz işlem yapabilirsiniz.” ayrıntılarını dile getirdi.

Apple’ın iOS 18 için duyurduğu birçok özellik beta sürümünde henüz mevcut değil.

iPhone

Apple tarafından açıklanan birçok özellik iOS 18 beta sürümünde henüz mevcut değil, bu özelliklerin bazıları genel kullanıma sunulduktan sonra bu yılın ilerleyen dönemlerinde hazır olacak. Ancak bazıları, beta test süreci boyunca eklenmesi beklenen özellikler arasında yer alıyor. Bu yeni özelliklerin eklenmesinin yanı sıra, ilk geliştirici beta sürümünde tespit edilen birçok hata ikinci sürümüyle düzeltilecek , diğer yeni özelliklerde bazı değişiklikler yapılacak ve daha fazlasını içerecek.

iOS 18 beta 2, büyük olasılıkla iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, visionOS 2 ve watchOS 11‘in ikinci betaları ile birlikte Pazartesi günü geliştiriciler için yayınlanacak. Temmuz ayında bir genel beta kullanıma sunulacak. Aynı zamanda Apple, belirli Apple Intelligence özelliklerinin de bu yaz beta testine başlayacağını birçok kez belirtti.

Sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar beta sürümlerden uzak durmalı.

iOS 18

iOs 18’in ikinci geliştirici beta sürümünde de ilk sürümde meydana gelen sorunların yaşanabileceği tahmin ediliyor. Bu sebeple günlük kullanıma uygun bir deneyim arayan ve beklenmedik sorunlar yaşamak istemeyen kullanıcıların beta sürümlerden uzak durmaları gerekiyor. Çünkü beta sürümleri henüz tamamen test edilmemiş özellikleri içerebilir dolayısıyla sorun yaşamak istemeyen kullanıcılar genel sürümleri tercih etmelidir.

Kaynak: 9to5mac
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir