Teknoloji Haberleri

Apple, ‘Plus’ Serisini Rafa Kaldırabilir: iPhone 17 Slim Yolda

Apple, iPhone 16 serisinden sonra önemli bir strateji değişikliği yapabilir. iPhone 17 serisinde 'Plus' modellerinin yerini 'Slim' modellerin alacağı düşünülüyor.

Apple, Eylül ayında duyurulacak olan iPhone 16 serisinden sonra önemli bir strateji değişikliği yapabilir. İddialara göre, iPhone 6 serisinden bu yana devam eden ‘Plus’ modelinin sona erdirilmesi düşünülüyor ve yerine daha küçük boyutlu bir modelin gelebileceği belirtiliyor.

Son Asya pazarı raporuna göre, Apple, iPhone 17 serisinde büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. iPhone 17 Plus’ın yerini alacak yeni bir ‘Slim’ modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu değişiklikle, Pro ve Standart modeller arasındaki farkı azaltarak, daha ince ve hafif bir tasarım sunarak serinin en kompakt telefonu olmayı hedefliyorlar.

iPhone 17 Slim modeli, ön tarafta Face ID sensörüyle donatılacak.

iPhone 17 slim

İddialara göre iPhone 17 Slim modeli, ön tarafta Face ID sensörüyle donatılmış olacak. Ayrıca daha ince Dinamik Ada teknolojisine sahip olacak ve alüminyum çerçevesi ile dikkat çekecek. Kamera düzeni ise Pixel 8 serisine benzeyen yatay bir düzende olacak. Ancak iPhone modelleri, uzamsal video desteği için dikey kamera yerleşimine geri dönüyor gibi görünüyor. Bu durumda, bu özellik yatay kamera düzeniyle uyumlu olabilecek mi, belirsizliğini koruyor.

iPhone 17 Slim modeli, 6,55 inçlik bir ekran paneline sahip olacak.

iPhone 17 slim

iPhone 17 serisi ile birlikte 120Hz yenileme hızının standart olacağı bekleniyor. iPhone 17 Slim modeli, 6,55 inçlik bir ekran paneline sahip olacak. Örneğin, iPhone 15 Plus’ın ekranı 6,7 inç büyüklüğünde. Apple’ın bu kararı neden aldığı şu anda net değil. Ancak her nesilde Pro ve standart modeller arasındaki fark giderek açılıyor ve “Plus” modellerinin satışları beklenen düzeye henüz ulaşmış değil. Dolayısıyla Apple için bu modelin eksikliği büyük bir sorun teşkil etmeyecek gibi görünüyor.

Kaynak: donanimhaber.com

 

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir