Oyun Haberleri

Hafta Sonu Keyifli Vakit Geçirmek İçin Oynayabileceğiniz 5 Oyun Tavsiyesi

Uzun ve yorucu bir haftanın ardından, hafta sonunda rahatlıkla bitirebileceğiniz 5 oyun tavsiyesini sizler için derledik.

Uzun hafta sonları, oyun oynamak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bir oyunun hikayesini tamamlamak ve sunduğu deneyimi tam anlamıyla yaşamak, birçok insan için oldukça tatmin edici olabiliyor. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve kendinizi tamamen farklı bir hikayenin dünyasına kaptırmak, bazen yalnızca bu özel zaman diliminde mümkün olabiliyor. Özellikle hikaye odaklı oyunlar, derinlemesine karakter gelişimi ve etkileyici atmosferleriyle bizleri büyülüyor.

Bu nedenle, süreden bağımsız, harika ve farklı atmosfer deneyimleri sunan bazı yapımları sizler için derledik.  Her biri, benzersiz hikayeleri ve etkileyici oynanışlarıyla sizi ekran başına kilitleyecek ve unutulmaz bir deneyim yaşatacak 5 oyun tavsiyesi bulunuyor.

İlk oyun tavsiyesi, sempatik bir hırsızın son hikayesini anlatan Uncharted 4: A Thief’s End

Hafta sonu için 5 oyun tavsiyesi Uncharted 4

Nathan Drake karakterinin başından kayıp hazineleri ararken geçen maceraları konu alan oyun serisi olarak bililiyoruz. Serinin bu oyununu, Nathan Drake’e odaklanmış son Uncharted oyunu olarak biliyoruz. Çıktığı sene The Game Awards 2016’da En İyi Performansa Sahip Oyun Ödülü ve En İyi Hikâye Anlatımına Sahip Oyun Ödülü’nü kazandı.  Naughty Dog tarafından geliştirilen, Sony Computer Entertainment tarafından ise yayımcılığı yapılan; hikâye odaklı, üçüncü şahıs nişancı ve aksiyon-macera video oyunu. PlayStation 4’e özel olarak geliştirildi. 2021 yılında ise oyunun Microsoft Windows platformuna geleceği açıklandı.

İkinci oyun tavsiyesi, alacağınız her kararın kelebek etkisi yarattığı Life is Strange

Hafta sonu için 5 oyun tavsiyesi Life is Strange

Sıradaki oyun tavsiyesi, Maxine Caufield adında fotoğraf çekmeyi çok seven ve ilgi uyandırıcı her şeyin fotoğrafını çeken, okulun kızlar yurdunda kalan bir lise öğrencisinin zamanda yolculuk yapabildiğini keşfetmesini ele alan Life is Strange. Oyundaki en kritik nokta, her kararın kelebek etkisi oluşturmasına dayalı Max, yaklaşan bir fırtınayı öngördükten sonra, kasabanın yok olmasını önlemek için sorumluluk hissediyor. Oyuncunun eylemleri anlatıyı değiştirebiliyor. Bu gidişat bir kez zamanda geri seyahat edilince verilen kararı değiştirerek yeniden şekillendirilebiliyor.

Kedi sevenlerin mutlaka göz atması gereken bir oyun: Stray

Hafta sonu için 5 oyun tavsiyesi Stray

3. oyun tavsiyesinin hikâyesi robotların, makinelerin ve virüslerin yaşadığı duvarlarla çevrili bir şehre düşen ve B-12 adlı bir drone arkadaşının yardımıyla yüzeye geri dönmek için yola çıkan bir sokak kedisini konu alıyor. Oyun üçüncü şahıs bakış açısıyla sunuluyor. Oyuncu, platformlar arasında sıçrayarak ve engellere tırmanarak hareket edip ve yeni yollar açmak için çevre ile etkileşime girebiliyor.

Detroit: Become Human

Hafta sonu için 5 oyun tavsiyesi Detroit: Become Human

Oyun Kara, Connor ve Markus adlı üç androidin hikâyesine odaklanıyor. Hizmet androidi olan Kara evrilip bilinç sahibi olarak efendisinin android kızıyla birlikte kaçmış, bakıcı android Markus kendisini androidlerin özgürlük mücadelesine adamış durumda. Connor ise bilinç sahibi androidleri avlamak üzere görevlendiriliyor. Bir noktadan sonra hikâyeleri kesişen karakterlerin her birinin kendi konuşma ağacı bulunuyor. Karakterlerin yaşama ihtimali oyuncunun kendi seçimlerine bağlı.

Red Dead Redemption 2

Hafta sonu için 5 oyun tavsiyesi Red Dead Redemption 2

Oyun, hem birinci hem de üçüncü şahıs bakış açısıyla sunuluyor ve oyuncu, interaktif açık dünyasında özgürce dolaşabiliyor. Oynanış öğeleri arasında çatışmalar, soygunlar, avlanma, ata binme, oyuncu olmayan karakterlerle etkileşim, ahlaki seçimler ve eylemler yoluyla karakterin onur derecesini yükseltip azaltma gibi özellikler yer alıyor.

Red Dead Redemption 2 bir açık dünya oyunu olarak biliniyor. Oyunda geçen zaman, çetelerin ve silahlı soyguncuların yaşadığı Vahşi Batı döneminin son zamanlarını ele alıyor. Ana karakter Arthur Morgan üçüncü ve birinci şahıs bakış açısıyla kontrol edilebilmektedir. Oyun tek oyunculu ve çok oyunculu modları içeriyor.

Kaynak: Beebom

 

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir