Otomobil Haberleri

BMW, 330e Sedan ve 330e Touring Plug-in Hybrid Modellerini Piyasaya Sürüyor

BMW, yeni 3 Serisi Sedan ve Touring modelleriyle artırılmış elektrik menziline sahip bir plug-in hibrit serisini tanıttı.
BMW, 330e Sedan ve 330e Touring Plug-in Hybrid Modellerini Piyasaya Sürüyor

BMW, yeni 3 Serisi Sedan ve Touring modellerini tanıtarak, artırılmış elektrik menziline sahip yeni bir plug-in hibrit serisini içerdiğini duyurdu.

Seri BMW 330e Sedan ve BMW 330e Touring’den oluşuyor. Her ikisi de klasik arkadan çekiş veya BMW xDrive seçeneğiyle sunuluyor. Sürüş teknolojileri, 8 ileri Steptronic şanzımanına entegre edilmiş bir dört silindirli benzinli motor ve bir elektrik motorundan oluşuyor, bu da toplam 215 kW/292 bg güç sağlıyor.

BMW 3 Serisi’nin plug-in hibrit modelleri, daha da büyük bir verimliliğe ve önemli ölçüde daha uzun bir elektrik menziline sahip olduğunu vurguluyor. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisinin bir ürünü olan bu batarya, önceki BMW 3 Serisi plug-in hibrit modellerine takılan bataryaya kıyasla çok daha yüksek bir enerji yoğunluğuna sahip.

Yeni BMW Gen5 yüksek voltajlı batarya, tüm ilgili teknik istatistiklerde iyileşme sağlayarak önemli bir gelişme sunuyor.

BMW, 330e Sedan ve 330e Touring Plug-in Hybrid Modellerini Piyasaya Sürüyor

Hem hücre hem de batarya paketi düzeyinde yüksek enerji yoğunluğu, daha yüksek voltajlarla birleşerek sistem verimliliğinde büyük bir artışa yol açıyor. Bu da sürücüler için çok daha uzun bir elektrikli menzile olanak tanıyor. Yüksek voltajlı bataryanın kullanılabilir enerjisi neredeyse iki katına çıkmış olmasına rağmen, iç mekan ve yükleme bölmesindeki alan miktarı ve yakıt deposu kapasitesi değişmedi.

Bu son teknoloji gelişmeleri, BMW 3 Serisi’nde elektrikli sürüş keyfini daha çok deneyimleme imkanı sağlıyor.

BMW, 330e Sedan ve 330e Touring Plug-in Hybrid Modellerini Piyasaya Sürüyor

BMW 330e Sedan 85 – 101 kilometre, BMW 330e xDrive Sedan 81 – 96 kilometre, BMW 330e Touring 87 – 98 kilometre ve BMW 330e xDrive Touring 84 – 91 kilometre elektrikli sürüş menzilleri var. Sürücülere sadece şehir içi seyahatler ve günlük işe gidip gelmelerini değil, aynı zamanda daha uzun yolculukları da yerel emisyon olmadan tamamlama imkanı sunuyor.

Sürücülerin mümkün olduğunca fazla elektrikli sürüş gücünden yararlanmasına yardımcı olmak için daha gelişmiş şarj teknolojisi de mevcut. Yeni şarj ünitesi, üç fazlı AC şarjı 11 kW’a kadar destekler. Bu, yüksek voltajlı bataryanın tamamen boşken 2 saat 15 dakikada tamamen şarj edilmesini sağlar. Yeni BMW 3 Serisi aralığındaki plug-in-hibrit modelleri ayrıca, BMW Charging’in en son sunumuyla da uyumludur: Connected Home Charging seçeneği, güneş-optimizeli ve yük-optimizeli şarj için temel oluşturur.

BMW, Temmuz 2024’te  BMW 3 Serisi Sedan ve Touring’i tanıttığı dünya çapında bir lansman yapacak.

BMW, 330e Sedan ve 330e Touring Plug-in Hybrid Modellerini Piyasaya Sürüyor

Her iki model de BMW Group’un Almanya-Münih fabrikasında üretilecek. BMW 3 Serisi Sedan ayrıca Meksika’daki BMW Group San Luis Potosí fabrikasında da üretilecek. Çin pazarı için yeni BMW 3 Serisi Sedan, BMW Brilliance Automotive (BBA) ortak girişimi tarafından işletilen Shenyang’daki Tiexi tesiste üretilecek.

Kaynak: Electric Car Report
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir