Sinema ve Dizi

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Yeni Neler Var? 5 Temmuz 2024

Her hafta yepyeni filmler gösterime giriyor. Peki, bu hafta vizyonda neler var? İşte, bu hafta vizyona girecek olan filmlerin güncel listesi!
Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Bu hafta sinema salonlarına on bir film geliyor. Öne çıkan yapımlar arasında Yorgos Lanthimos ve Emma Stone’un yeni iş birliği “Merhamet Hikayeleri” yer alıyor. Bu film, Jesse Plemons’a Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Sevilen animasyon serisinin yeni filmi “Çılgın Hırsız 4” de izleyiciyle buluşuyor. Kevin Costner’ın yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği Western destanı “Horizon: An American Saga Chapter 1” haftanın dikkat çeken diğer bir filmi. Bunun yanı sıra, Wim Wenders’ın 1984 tarihli klasiği “Paris, Texas” da yeniden sinemalarda izlenebilecek.

İşte bu hafta vizyona giren filmler:

1) Merhamet Hikayeleri

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Merhamet Hikayeleri, hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan, başka bir seçeneği olmayan bir adamın hikayesini üç parçalı bir masal olarak nitelendirilen bir üslupla anlatıyor. Filmde, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü ve farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memurunun ve kaderinde olağanüstü bir ruhani lider olmak olan, özel yeteneklere sahip birini bulmaya kararlı bir kadının hayatına odaklanılıyor.

2) Çılgın Hırsız 4

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Çılgın Hırsız 4, Gru ve sadık hizmetkarları Minyonlarını yeni maceralarını konu ediyor. Gru ve Lucy, kızları Margo, Edith ve Agnes ile birlikte ailenin en küçüğü Gru Junior’ı kucaklarına almalarıyla yeni bir hayata başlarlar. Artık Gru’nun karşısında yeni bir düşmanı vardır; Maxime Le Mal ve onun çekici ama tehlikeli kız arkadaşı Valentina. Gru ve ailesi, yeni düşmanlarıyla karşı karşıya kalınca kaçmak zorunda kalırlar.

3) Horizon: An American Saga Chapter 1

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Horizon: An American Saga Chapter 1, İç Savaş’tan önce ve sonrasını kapsayan 15 yıllık bir sürece odaklanıyor. Eski Batı’nın cazibesini ve birçok kişinin kanı, teri ve gözyaşlarıyla nasıl kazanıldığını ve kaybedildiğini keşfedin. İç Savaş öncesini ve sonrasını kapsayan filmde, kendisiyle savaş halindeki bir ülkede, Amerika Birleşik Devletleri olmanın gerçekte ne anlama geldiğini keşfetmeye çalışan ailelerin, arkadaşların ve düşmanların bu süreçteki duygusal yolculuğu anlatılıyor.

4) Kum Zambağı

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Kum Zambağı, Yunus ile karısı Afife’nin hüzünlü hikayesini konu ediyor. Afife’ye derin bir aşkla bağlı olan Yunus, adeta kutsayarak sevdiği kadını yıllarca beklemiştir. Eski kocasından eziyet gören Afife ise artık kendisi için yeni bir yuva arayışındadır ve bu amaçla Yunus’a anlaşmalı bir evlilik teklif eder. Anlaşma gereği Yunus kendisi gibi Afife’nin de onu sevmesi için zorlamayacak bunun karşılığında da Afife onunla aynı çatı altında yaşayacaktır. Yunus ve Afife bu anlaşmaya uyabilecek midir?

5) Zuhruf Saye

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Zuhruf Saye, karanlık sırlarla dolu geçmişi nedeniyle ölümcül bir kaderle yüzleşmek zorunda kalan Ahmet’in hikayesini konu ediyor. İhanet, intikam ve lanetin hüküm sürdüğü filmde Kartal, gerçek gücünü keşfetmek için ölümcül bir mücadeleye girişir. Yönetmen koltuğunda Leo Yılmaz’ın oturduğu korku türündeki “Zuhruf Saye” filminin oyuncu kadrosunda Derya Şen Akbacak, Sedat Atcılar, Yiğit Yengin, Mehmet Atcılar, Aygül Hanalyyeva gibi isimler yer alıyor.

6) Kabusa Yolculuk

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Kabusa Yolculuk, korku filmlerinin çekildiği yerlere tur düzenleyen bir grup arkadaşın yaşadıklarını konu ediyor. Altı arkadaş, “Korku Gezileri” adını verdikleri bir iş kurar. En meşhur korku filmlerinin çekildiği yerlere turlar düzenleyen ekip, kısa süredi büyük bir başarı elde eder ve rotalarını Avrupa’ya çevirirler. Korkunun gerçek olduğu noktaların peşine düşen ekip, bu süreçte beklenmedik olaylarla karşılaşırlar. Kızgın insanlarla dolu bir kasabanın içerisinde içlerinden birinin kaybolmasıyla kendilerini bir anda korkunç bir kabusun içerisinde bulan grup, içine düştükleri durumdan kurtulmayı başarabilecek midir?

7) Şeytanın Ruhu

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Şeytanın Ruhu, arkadaşlarıyla evde parti yaparken kendisini korkunç bir kabusun içerisinde bulan genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Tupp ailesinin evi, Aura’ya babası tarafından mezuniyet hediyesi olarak verilir. Hayallerindeki eve kavuşan Aura, heyecanını arkadaşlarıyla paylaşmak için evinde bir parti düzenlemeye karar verir. Ancak eğlenceli başlayan parti, davetsiz misafirlerin ortaya çıkmasıyla kabusa dönüşür.

8) Spy x Family Code: White

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Spy x Family Code: White, aniden görevi değiştirilen bir istihbarat ajanının hikayesini konu ediyor. “Twilight” kod adlı Loid Forger, Westalian İstihbaratının WISE bölümünde çalışan yetenekli bir istihbarat ajanıdır. Ancak beklenmedik bir anda görevi değiştirilir. Bu sırada Eden Akademisi’nde bir yemek yarışması düzenlenmektedir ve kazanan bir Stella Yıldızı ile ödüllendirilecektir. Lord, Strix Operasyonu’nun ilerlediğini göstermek, WISE ile göreve devam etmek için yarışmayı kazanması için Anya’ya yardım etmeye karar verir.

9) Rizk’in Oğulları

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Rizk’in Oğulları, artık hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak ister. Eski dünyalarını geride bırakarak araba galerisi işletme hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışırlar. Ancak bu sırada eski düşmanları “Sakr” ve “Şerbeeni” de iş başındadır. Sakr ve Şerbeeni, galeriyi havaya uçurunca, Rizk’in oğulları büyük bir mali zarara uğrar ve temiz bir hayat hayalleri yok olur. Bu sırada karşılarına imkansız gibi görünen bir görev çıkar ve onlar bu sayede dertlerinden kurtulabileceklerini düşünür. Ancak onlar, yeraltı dünyasının en kötü şöhrete sahip suçlusu “Sultan El Ghoul”la karşı karşıya olduklarının farkında değildir.

10) Reyhan

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Reyhan, kocası cinayetle suçlanan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Kocası cinayetle suçlanan Reyhan, kurbanın ailesiyle iyi geçinmeye çalışır. Geçmişte Reyhan’ı seven kayınbiraderi, ona yaklaşabilmek umuduyla kocasının idam edilmesini ister. Kayınbiraderi, Reyhan ile flört etmek için evine gittiğinde, Reyhan elini kana bular. Reyhan’ın kocasından kaçan kız kardeşi de maktülün ailesini memnun etmek için onun yardımına koşar.

11) Paris, Texas

Vizyondaki Filmler: Bu Hafta Sinemada Neler Var? 5 Temmuz 2024

Paris, Texas, toplumdan uzaklaşan bir adamın hayata ve ailesine yeniden bağlanmasını konu ediyor. Travis, içine kapanık bir adamdır. Ruhunda gizlediği şeyleri dışavurmaktan büsbütün kaçınmaktadır. Kimsenin gitmeyi bile düşünmeyeceği yollardan yürümektedir. Bir gün Travis’in kardeşi onu tekrar modern dünyaya davet eder. Kendi oğlu dahil herkes onu beklemektedir. Travis yeniden yollara düşecektir elbette ki; ancak önceki hedefi uzun bir zamandır görmediği eski karısını bulmak olacaktır. Wim Wenders’ın başyapıtı yol filmi kalıplarını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Kaynak: BeyazPerde, IMDb
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir