Gündem HaberleriTeknoloji Haberleri

ChatGPT Sistem Kesintileri Nedeniyle Devre Dışı Kaldı

2 Haziran sabah saatlerinde ChatGPT sunucu hatası verdiği için bir süreliğine hizmet dışı kaldı.
ChatGPT Sistem Kesintileri Nedeniyle Devre Dışı Kaldı

Bu yıl da sunduğu yeniliklerle devrim yaratmaya devam eden OpenAI şirketinin en gözde yapay zeka botu olan ChatGPT, bugün sabah saatlerinde sunucu hatası verdiği için kullanılamadı.  OpenAI üzerinden bilgi almak için sistem sayfasına girdiğimizdeyse “Bu soruna yönelik bir düzeltme üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadesiyle karşılaştık.

Geliştirilen her yeni versiyonuyla yarattığı daha çok kullanım alanı sayesinde her gün daha fazla kullanıcıya hizmet eden ChatGPT için, bu durumun büyük çaplı bir kesinti olarak görüldüğünü fark edebiliyoruz. Elbette geçici bir durum ancak her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla birlikte sunuculara çok daha fazla yük bindiği için bu tarz devre dışı kalma durumları ve sunucu hatalarıyla sistemin teknik sorunlar çıkarmasını da olası durumlar olarak görebiliyoruz.

Sistem sayfasında yapılan güncelleme bilgisi olarak “Bu soruna yönelik bir düzeltme üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadesi yer alıyor.

ChatGPT dahili sunucu hatası

OpenAI, ChatGPT’yi etkileyen sorunları belirledi.

ChatGPT dahili sunucu hatası

Sistem durum sayfasında bu sorunlar için yeni bir bilgi karşımıza çıkmıyor. Önümüzdeki saatlerde erişimi yeniden sağlayabilecekleri anlamına geliyor.

ChatGPT’de meydana gelen bu sorunla, daha çok mobil cihazlarda karşılaşıldığı söyleniyor.

ChatGPT dahili sunucu hatası

2 Haziran Salı günü erken saatlerde baş gösteren bu problem hakkında söylenenlere göre; Android’deki ChatGPT uygulamasının giriş ekranında takılı kalması, bu kesintinin yalnızca bu platforma özgü olmadığını gösteriyor. Daha önce de sık sık karşılaşılan bu durumlar üzerine, ücretli ya da premium version versiyon fark etmeksizin promt girmeye ya da sayfayı yenilemeye çalıştığınızda “dahili sunucu hatası” bildirimiyle karşılaşıyor.

Şu an için platformun ne zaman normale döneceği bilinmiyor. Tekrar çökme ihtimali de mevcut.  Daha sonra aynı durumla karşılaşıldığında nasıl bir yol izleneceği hakkında net bilgiler bulunmuyor.

Kaynak: 9to5Google

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir