Gündem Haberleri

Çiftlik Bank Davasında Tosuncuk’tan Flaş Talep: “Mağdurların Zararını Giderebilirim”

2021 yılında tutuklanan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın ile kardeşi Fatih Aydın’ın da aralarında bulunduğu 20 sanıklı dava dosyası, esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için savcılığa gönderildi.
çiftlik bank

2016 yılında Mehmet Aydın tarafından kurulan Çiftlik Bank, on binlerce insanın dolandırılmasına neden olmuştu.

2021 yılının Temmuz ayında Brezilya’dan İstanbul’a getirilerek tutuklanan Mehmet Aydın ile kardeşi Fatih Aydın’ın da aralarında bulunduğu 20 sanıklı dava dosyası, esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için savcılığa gönderildi.

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın: “Dolandırıcılık yapmadım.”

çiftlik bank

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu yargılanan sanıklar Mehmet Aydın ve Fatih Aydın bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı.

Duruşmada söz alan Mehmet Aydın, bilirkişi tarafından düzenlenen raporlara göre şirketlerinin sahip olduğu mal varlığı ile tüm mağdurların zararlarını karşılayabileceğini söyledi. Üç yıldır cezaevinde bulunduğunu belirten sanık, “Kendim teslim oldum. Tutuksuz yargılanma veya ev hapsine ayrılırsam mağdurların zararını gidermek istiyorum. Bilirkişi raporuna göre dolandırıcılık yapmadığım sabittir.” ifadelerini kullandı.

Çiftlik Bank davası ertelendi.

çiftlik bank

Mehmet Aydın’ın avukatı müvekkilinin dolandırıcılık amacıyla hareket etmediğini savunarak sanığa ait olan şirketlerin mal varlığının ölçülmesi talebinde bulundu.

Talebi reddeden mahkeme, sanık Mehmet Aydın ve Fatih Aydın’ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Ayrıca mahkeme, mütalaasını hazırlaması için dosyayı duruşma savcısına gönderme kararı aldı.

Kaynak: Tele1

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir