Oyun Haberleri

Counter Strike 2 Silah Skini, 1 Milyon Dolardan Fazla Paraya Satıldı!

CS 2 Silah Skini 1 Milyon Dolardan Fazla Paraya Satıldı!

Factory New StatTrak AK-47 Case Hardened kaplaması, yaklaşık 1,5 milyon dolara satılarak Counter Strike 2 (CS 2) tarihine geçti. Akıl almaz paraların döndüğü bir oyun olan CS 2, pahalı silah kaplamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Dot Esports’un haberine göre CS tarihindeki en büyük açık arttırma satımı, yedi haneli bir fiyat karşılığında satılan AK-47 skini ile gerçekleştirildi.

CS 2 silah skini ocak ayında yaklaşık 2 milyon dolar fiyatla satışa çıkmıştı.

CS 2 Silah Skini 1 Milyon Dolardan Fazla Paraya Satıldı!

Oyundaki silah kaplamalarına olan meraklarıyla bilinen roflm0nster ve zipeL tarafından gerçekleştirilen açık arttırma 5 Haziran’da yapıldı. Factory New StatTrak AK-47 Case Hardened kaplaması, ocak ayında ilk kez paylaşıldığında 2 milyon dolara yakın bir fiyatla satılacaktı. Ne var ki bu fiyat, ilgilenen birkaç potansiyel alıcıya rağmen yavaş yavaş düştü.

1 ile 1.5 milyon dolar arasında bir fiyata satıldığı tahmin ediliyor.

CS 2 Silah Skini 1 Milyon Dolardan Fazla Paraya Satıldı!

Resmi rakam paylaşılmamakla birlikte, gerçekleşen satın alma işleminin 1 ila 1,5 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Rekor satışa sahne olan AK-47 skini, sadece Factory New StatTrak Case Hardened değil aynı zamanda üst tarafında anodize altın veya gümüş yerine metalik mavi ile kaplandığı ultra nadir 661 desenine de sahip. “Mavi mücevher” olarak bilinen tam mavi bir silah veya bıçağı oyunda bulmak oldukça zor, çünkü silahın maksimum mavi miktarı için desen üzerinde tam noktaya denk gelme olasılığı epey düşük. Aynı şekilde kasa açarak veya takas yoluyla elde etme şansı da neredeyse imkansız. Öte yandan bu tür nadir ve çok pahalı kaplamalar Steam Topluluk Pazarı’nda bulunmuyor.

Satış süreci nasıl oldu?

CS 2 Silah Skini 1 Milyon Dolardan Fazla Paraya Satıldı!

Potansiyel alıcılar, adil bir fiyat üzerinde pazarlık yapma konusunda yardımcı olmak için genellikle aracılar ve trade dünyasından isimlere başvuruyorlar. Satış işlemleri ise kripto para üzerinden gerçekleşiyor. Valve, 2023 yılında sadece CS 2’deki kasa anahtarlarının satışından 359,6 milyon dolar gelir elde etmişti.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir