Anime HaberleriOyun Haberleri

Death Note’un Yayıncısından Büyük Sürpriz: Yeni Oyun İçin Ticari Marka Başvurusu Yapıldı!

Shueisha, uzun zamandır beklenen yeni Death Note oyunu için "Death Note Killer Within" adıyla ticari marka başvurusu yaptı.
death note light ya

Yapımın hayranları için heyecan verici bir haber geldi! Japon yayıncı Shueisha, “Death Note Killer Within” adında yeni bir video oyunu için ticari marka başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Şirket Batı’da daha çok Weekly Shonen Jump dergisiyle tanınırken dergi, One Piece ve Naruto gibi popüler serileri barındırıyor. Death Note 2003’ten 2006’ya kadar bu dergide yayımlandı.

Death Note, yeni bir oyunla geri dönüyor!

Light yagami

Yapım, lise öğrencisi Light Yagami‘nin bir ölüm defteri kullanarak dünyaya kendi adaletini getirme hikayesini anlatıyor. Anime, video oyun dünyasıyla benzersiz bağa sahip. Çoğu oyun, Japonya’ya özel olarak yayınlandı ve genellikle Nintendo DS üzerinde metin tabanlı oynanışa sahipti. Son on yılda yapım, oyun dünyasında daha az yer almıştı.

Hayranların heyecanla bekleyeceği oyun: Death Note Killer Within

yagami light death note

Oyun, Proje Klasmanı 511. Madde, 41. Bölüm ve 9. Bölüm altında sınıflandırılmış. Bu bölümler, bilgisayar ve çevrim içi oyunlara özel çeşitli eğlence hizmetlerini tanımlıyor.

Bu da Shueisha Games‘in projeden sorumlu olacağını gösteriyor. Oyunla ilgili daha fazla ayrıntı henüz bilinmiyor, oyunun türü veya derecelendirmesi hakkında ek bilgi verilmemiş. Oyunun hayran beklentilerini karşılayıp karşılamayacağı ise merak konusu.

Neredeyse bir 10 yıl sonra yeni bir oyun…

death note

Belirtilen aynı bölümlerden oyunun Genshin Impact gibi öncelikle mobil cihazlarda ve bir PC eşdeğerinde mevcut olabileceği çıkarılabilir. Oyun, indirilebilir ve farklı ağlarda mobil telefon kullanıcıları tarafından erişilebilir olarak sınıflandırılmış. Oyunun, mangası veya animesiyle ilişkisi hakkında bilgi verilmemiş.

Oyun resmi olarak duyurulduğunda, “Death Note Killer Within” serinin birçok hayranı için bir rüya olacak. Son olarak 2019 dövüş oyunu Jump Force’da görünen Light, Ryuk ve L, küçük ekranda tekrar görünmek için uzun zamandır bekliyor.

Oyun; Stranger Things’in yapımcıları Duffer Kardeşler tarafından üretilen, yaklaşan live-action Death Note yapımının resmi çıkış tarihi ile eşzamanlı olarak duyurulabilir.

Karakterler en son 2019’da Netflix’te yayınlanan Amerikan film uyarlamasında izleyicilere tanıtıldığında, hayranları tatmin etmemişti. Film, yayınlandığı dönemde yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Kaynaklar: GameRant
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir