Teknoloji Haberleri

Çin Merkezli Şirket, Jelly Max İsimli Dünya’nın En Küçük Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürüyor

Çin merkezli şirket tarafından, Dünya'nın en küçük 5G akıllı telefonu olan 'Jelly Max' piyasaya sürülecek.
telefon (jelly max)

Çin merkezli teknoloji şirketi Unihertz, 5G özellikli en küçük akıllı telefonunu Jelly Max olarak adlandırdıklarını duyurdu. Şirket, bu yeniliği resmi X hesabında paylaştı ve ardından internet sitesinde bir kısa video yayınladı. Unihertz’in önceki dikkat çekici akıllı telefonlarıyla da bilinen bir geçmişi bulunuyor.

Şirketin önceki ürünü TickTock serisiydi.

ticktock (jelly max)

Şirketin önceki ürünü olan TickTock serisi, öne çıkan özelliği olan 1,3 inç dokunmatik ekrana sahip arka paneliyle tanınıyordu. Şirketin Atom adını verdiği telefon serisi de küçük ve benzersiz telefonlar üretme konusundaki geçmiş çalışmalarını yansıtıyor.

Jelly Max’ın boyutu hâlâ netleşmedi.

jelly max

Jelly Max 2023 yılında piyasaya sürülen 3 inçlik Jelly Star’ın ardılı Jelly Max’ın boyutu hâlâ netleşmedi. İlk model, MediaTek Helio G99 işlemci ve 4G bağlantı desteği ile tanıtılmıştı ve Kickstarter’da sadece beş dakika içinde büyük bir fon desteği sağlamıştı.

Bu, küçük boyutlu telefonlara olan talebin büyük olduğunu ve birçok insanın devasa ekranlı telefonlardan rahatsız olduğunu gösteriyor.

Dünya’nın en küçük telefonu.

jelly max

Henüz telefonun özel detayları hakkında bilgi yok ancak bir klavyenin üzerinde telefonun yer aldığı bir görsel paylaşıldı. Bu görsel, telefonun ekranının yaklaşık 4 veya 5 inç boyutlarında olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor.

Görselde, cihazın ekran üzerinde bir parmak izi okuyucusuna sahip olduğunu ve sol üst köşede bir kameranın bulunduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Kaynak: cumhuriyet.com, chip.com

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir