Anime Haberleri

Dünyanın En Yavaş Dizüstü Bilgisayarı ‘Pocket 386’ Satışa Sunuldu

Pocket 386 olarak adlandırılan dizüstü bilgisayar, dünyanın en yavaş bilgisayarı olarak tanıtıldı.

Pocket 386’nın görünümüyle tam anlamıyla 90’lar havası taşıyor. Bu dizüstü bilgisayar, gerçek retro tasarımıyla dikkat çekiyor. İçinde Windows 95 çalışıyor ve 40 yıllık bir CPU ile donatılmış olmasıyla adeta “en yavaş dizüstü bilgisayar” unvanını hak ediyor.

Retro oyunlara ilgi yüksek.

baldurs gate (pocket 386)

Günümüzde retro oyunlara olan ilgi oldukça yüksek. AAA kalitesindeki oyunlar büyük satış rakamları elde etse de, bir grup insan eski oyunları deneyimlemek için emülatörler kullanmayı tercih ediyor. Çin merkezli bir ekip, daha önce Book 8086 adlı retro cihazı piyasaya sürmüştü.

Şimdi ise 40MHz 386 SX işlemci, 8MB DRAM, değiştirilebilir ekran kartı ve 90’ların nostaljisini yansıtan tasarımıyla dikkat çeken yeni bir cihazı satışa sunuyor.

Pocket 386, Book 8086’nın tasarımcıları tarafından geliştirildi.

Cihaz, Book 8086’nın tasarımcıları tarafından geliştirildi ve içinde 40MHz’lik 386 SX işlemci, 8MB DRAM bellek ve değiştirilebilir VGA kartı bulunuyor. 7 inçlik IPS LCD ekranı olan bu cihaz, 16:9 ve 4:3 ekran oranları arasında geçiş yapabilme özelliğine sahip.

Pocket 386’nın iki farklı renk seçeneği mevcut.

pocket 386

Pocket 386, şeffaf ve siyah renk seçenekleriyle sunuluyor. Teknoloji ve bilişim dünyasında, her zaman dikkat çekici yenilikler olabiliyor. Son zamanlarda piyasaya sürülen Pocket 386, dünyanın en yavaş bilgisayarı olma ünvanını kısa sürede kazandı. Windows 95 işletim sistemi ve 40 yıllık bir işlemciyle donatılmış olan cihaz, cep boyutunda olması ve dönemin klasik oyunlarını oynatabilmesiyle büyük ilgi görüyor.

Windows 95’e yükseltilebilir.

pocket 386

Bilgisayar fare kontrolü ok tuşları ve belirli düğmeler aracılığıyla yönetiliyor. Ürün Pocket 386, başlangıçta Windows 3.11 ile geliyor ancak isteyenler Windows 95’e yükseltebiliyor.

Bu dizüstü bilgisayar Çin merkezli olarak piyasaya sürüldü ve AliExpress üzerinden 300 dolara satın alınabiliyor.

Kaynaklar; cumhuriyet.com, techinside.com

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir