Eğitim Haberleri

E-Okul Sisteminden E-Karne Nasıl Görüntülenebilir?

20 milyondan fazla öğrenci, yarın son ders zilinin ardından karnelerini alarak yaz tatiline girecek. Peki, e-Okul ile e-Karne nasıl görüntülenir?
E-Okul Sisteminden E-Karne Nasıl Görüntülenebilir?

Öğrenciler, eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu 14 Haziran’daki son ders zilinin ardından atacak. Karne heyecanı yaşayan öğrenciler ve aileler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu e-Okul sistemine daha sık giriş yapmaya başladı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, karnelerine elektronik ortamda erişim sağlayabilecekler. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, bu öğrenciler karnelerine e-okul.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden ulaşabilecekler. Öğrenciler, aynı zamanda “takdir” ve “teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecekler. Sisteme giriş yapmak için öğrencilerin T.C. kimlik numaraları ve okul numaraları yeterli olacak. Bu bilgilerle kolayca giriş yapılabilir ve e-karne görüntülenebilir.

E-Karneye erişim için adım adım rehber

E-Okul Sisteminden E-Karne Nasıl Görüntülenebilir?

  • e-Okul’a giriş yapın: Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan e-okul.meb.gov.tr adresine gidin.
  • Giriş bilgilerini girin: Öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarasını kullanarak sisteme giriş yapın.
  • Karne ve belgeler: Giriş yaptıktan sonra, menüden “Karne” veya “Belgeler” sekmesine tıklayarak öğrencinin karnesine ve takdir/teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz

e-Okul sisteminde başka hangi bilgiler yer alıyor?

E-Okul Sisteminden E-Karne Nasıl Görüntülenebilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sistemi, sadece karneleri değil, öğrencilerin eğitim hayatıyla ilgili birçok farklı bilgiyi de içeriyor. İşte sistemde yer alan diğer bilgiler:

Öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı ve nakil işlemleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvurusu ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne ve fazlası…

Karne heyecanı ve tatil hazırlıkları

E-Okul Sisteminden E-Karne Nasıl Görüntülenebilir?

Karnelerini alan öğrenciler ve aileleri, yaz tatili planlarını yapmaya başladı. Bu süreçte öğrencilerin tatilde dinlenmeleri ve yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanmaları için çeşitli etkinlikler ve aktiviteler de planlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı da bu süreçte öğrencilere yönelik çeşitli yaz etkinlikleri ve programları sunarak, onların tatillerini daha verimli geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir