Gündem Haberleri

Ege Ve Marmaya’ya Yağış Müjdesi!

Uzun süredir sıcaklardan bunalan ve yağış bekleyen vatandaşlarımıza müjdeli haber Ege ve Marmara'dan geldi.
yağış

Uzun süredir sıcaklardan bunalan vatandaşlarımız için sevindirici haber geldi.

Yapılan habere göre Ege ve Marmara’da yağmur bekleniyor.

Ege ve Marmara, Perşembe ve Cuma yağışa kavuşuyor

yağış

Yaz ayının kavurucu sıcaklarından bunalanlar için müjdeli haber geldi. Verilen bilgilere göre Ege ve Marmara yağmura kavuşuyor. Ege bölgesi’nde  Perşembe ve Cuma günü gök gürültülü yağmur görülmesi bekleniyor. İzmir, Muğla, Manisa, Kütahya, Burdur, Isparta gibi şehirlerde yağmurun öğleden sonra hızını arttırması bekleniyor. Yağmur sırasında yaşanacak olan rüzgar, uzun süredir sıcaklardan bunalan Ege halkını ferahlatacak.

Marmara Bölgesi’nde Çanakkale ve Balıkesir arası sabah saatlerinde yağmur görünmesi bekleniyor. Belirtilen alanlarda yağmurun yanında dolu yağışının da görülebileceği belirtildi. İstanbul’un ise beklenen ağır yağıştan etkilenmeyeceği ancak şehirde ufak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği belirtildi. Cumartesi günü ise uzun süredir beklenen yaz yağmurunun İstanbul şehrinde görünmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları Marmara’da gelecek 5 gün gündüz en yüksek 31-32 derecelerde seyredecek.

Yağışlar barajları da rahatlatacak

yağış

Yapılan habere göre beklenen yağmur Ege Bölgesi’nde kuraklık yaşanan yerlere iyi gelecek. Özellikle İstanbul’da su tüketiminin fazla olması ve bunun şehirdeki su miktarını etkilemesinin ardından görülecek yaz yağmuru barajlara ilaç gibi gelecek.

Kaynak: Habertürk

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir