Gündem HaberleriYaşam

Elazığ’da Yıldırım Düşmesi Sonucunda 40 Tonluk Vinç Yerle Bir Oldu! Felaketin Eşiğinden Dönüldü

Elazığ'da şiddetli sağanak yağışın etkisiyle şiddetli gök gürültüsü ve yıldırım düşmesi sonucu, iş yerinin önünde park halinde bulunan 40 tonluk bir vinç yerle bir oldu. Yıldırımın doğrudan vincin üzerine düşmesiyle birlikte, vinç devrilerek kullanılmaz hale geldi. Olay sırasında iş yeri çevresinde kimsenin olmaması, olası bir facianın önüne geçti.
Yıldırım Düşmesi sonucu düşen vinç

Elazığ’da yıldırım düşmesi sonucu 40 tonluk vinç devrildi. Olayın yaşandığı sırada kimsenin olay yerinde bulunmaması olası bir felaketi engelledi. Olay sonrası Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, yaşanan olaydan dolayı üzüntü duyulduğu ve gerekli tüm önlemlerin alındığı belirtildi.

Şiddetli sağanak yıldırım düşmesi ile birleşince vinç devrildi.

Yıldırım düşmesi

Elazığ’da dün akşam üzeri meydana gelen olayda, şiddetli sağanak yağışın etkisiyle şehirde yaşam adeta felç oldu. Sağanak yağış sonrası sokaklar dereye dönerken, birçok alt geçidi ve iş yeri su baskınlarına maruz kaldı. Vatandaşlar zor anlar yaşadı, su basan alanlarda araçlar mahsur kaldı ve itfaiye ekipleri su tahliye çalışmaları başlattı.

Güney Çevre Yolu üzerinde bulunan bir iş yerinde meydana gelen olay, şehrin gündemine oturdu. Şiddetli gök gürültüsü ve yıldırım düşmesi sonucu, iş yerinin önünde park halinde bulunan 40 tonluk bir vinç yerle bir oldu. Yıldırımın doğrudan vincin üzerine düşmesiyle birlikte, vinç devrilerek kullanılmaz hale geldi. Olay sırasında iş yeri çevresinde kimsenin olmaması, olası bir facianın önüne geçti.

Vinç Yıldırım Düşmesi

Devrilen vincin kaldırılması için çalışmalar başlatıldı.

Yıldırım düşmesi sonucu devrilen vinç, büyük bir gürültüyle yere çakıldı. Çevredeki vatandaşlar büyük bir panik yaşadı. Olay yerine hızla ulaşan polis ve itfaiye ekipleri, güvenlik önlemleri alarak incelemelerde bulundu. Devrilen vincin kaldırılması ve çevredeki hasarın giderilmesi için çalışmalar başlatıldı. 40 tonluk vincin devrilmesiyle sonuçlanan olayda, şans eseri can kaybı yaşanmadı.

Kaynak: Gerçek Gündem
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir