Gündem Haberleri

Emeklilere Bayram İkramiye Ödemeleri Bugün Başlıyor! İşte 4A, 4B ve 4B’li Emeklinin Ödeme Takvimi

Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlayacak. Ödemeler 14 Haziran'a kadar yapılacak. Peki ödeme takvimi nasıl olacak?
Emeklilere Bayram İkramiye Ödemeleri Bugün Başlıyor! İşte 4A, 4B ve 4B'li Emeklinin Ödeme Takvimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere verilecek bayram ikramiyesi miktarını açıklamasının ardından, emeklilerin bayram ikramiyesi takvimi netleşti. Bugün itibarıyla, 16 milyon emekliye ödenecek bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başlayacak. Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklilerine ödenecek ikramiyeler, maaş alma takvimine göre yapılacak.

4A, 4B, 4C emeklilerinin bayram ikramiyeleri farklı günlerde yatırılacak.

4A (SSK), 4B (Bağ-Kur) ve 4C’li (Emekli Sandığı) emeklilerin bayram ikramiyeleri farklı günlerde yatırılacak. SGK Uzmanı Emin Yılmaz, ödeme takvimine ilişkin detayları paylaştı:

 “4C (Emekli Sandığı) kapsamındakilere ayın 10’u, 4B (Bağ-Kur) kapsamındakilere ayın 11’i, 4A (SSK) kapsamındakilere ise 12, 13 ve 14 Haziran’da olmak üzere, toplamda ayın 10’u ile 14’üne kadar bayram öncesinde emeklerimizin hesabına yatırılacak.”

Emeklilere bayram ikramiyesi bu sene yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükseldi

Emeklilere Bayram İkramiye Ödemeleri Bugün Başlıyor! İşte 4A, 4B ve 4B'li Emeklinin Ödeme Takvimi

Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesi bu yıl 3 bin liraya yükseltildi. Ramazan Bayramı’nda da emeklilere 3’er bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı. Bayram ikramiyesi ilk olarak 2018 yılında, yılda iki kez biner lira olarak ödenmeye başlandı. 2021 yılında ikramiye bin 100 liraya, 2023’te ise 2 bin liraya yükseltildi. Bu yıl ise yüzde 50 artışla 3 bin lira oldu.

Kimler bayram ikramiyesi alabilecek?

Emeklilere Bayram İkramiye Ödemeleri Bugün Başlıyor! İşte 4A, 4B ve 4B'li Emeklinin Ödeme Takvimi

Uygulamadan tüm emekliler faydalanacak.  SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin yanı sıra dul ve yetim maaşı alanlar, yaşlılık parası alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve güvenlik korucuları da bayram ikramiyesinden yararlanabilecek.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir