Espor Haberleri

Espor Dünyasında Büyük Buluşma: Esports World Cup ve Adidas Ortaklığı!

Esports World Cup, 2024'te Riyad'da düzenlenecek etkinlik için Adidas ile resmi ürün sponsorluğu konusunda önemli bir ortaklık kurdu.
Esports World Cup ve Adidas Ortaklığı

Espor Dünya Kupası, Esports World Cup Foundation tarafından düzenlenen ve Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen çoklu espor etkinliği, Alman spor giyim markası Adidas ile önemli bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bu iş birliği, Adidas’ın etkinliğin resmi ürün sponsoru olmasını sağlayacak ve etkinlikteki oyunculara özel bir giyim serisi sunacak. Etkinlik, 4 Temmuz- 25 Ağustos 2024 tarihleri arasında Riyad, Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek.

Adidas’ın espor endüstrisindeki genişlemesi ve önceki ortaklıkları

Bu ortaklık kapsamında Adidas, turnuva katılımcılarını destekleyerek onların zafer peşinde koşmalarına yardımcı olacak yüksek kaliteli kıyafetler sağlayacak. Adidas, espor endüstrisindeki varlığını genişletmeye devam ediyor. Mayıs 2024’te Adidas, Kuzey Amerika espor organizasyonu 100 Thieves ile işbirliği yaparak birlikte markalanmış bir ürün koleksiyonu piyasaya sürdü. Ayrıca, Adidas ve Esports World Cup Foundation daha önce Temmuz 2023’te Gamers8 etkinliği için bir araya gelmişti.

Espor Dünya Kupasında yer alan oyunlar ve diğer ortaklıklar

Espor Dünya Kupası, Dota 2, League of Legends, Apex Legends, PUBG Mobile ve yakın zamanda eklenen Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Warzone turnuvaları dahil olmak üzere çeşitli espor başlıklarını içerecek. Organizasyon ayrıca yakın zamanda, Esports Awards, Barn’s Coffee ve çikolata markası KitKat ile ortaklıklar da kurdu.

Esports World Cup Satış Direktörü Mohammed Al Nimer, ortaklık hakkında şunları söyledi:

Esports World Cup ve Adidas Ortaklığı

“Espor Dünya Kupası, rekabet ve yenilik ruhunu somutlaştıran bir marka olan Adidas ile ortak olmaktan gurur duyuyor. Bu ortaklık, Adidas’a tutkulu ve adanmış bir hayran kitlesiyle bağlantı kurma imkanı sunarak hızla büyüyen espor topluluğu ile etkileşime geçme fırsatı sunuyor. Hayranları heyecanlandıracak ve espor ortamını yükseltecek yenilikçi deneyimler yaratmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak: Esports Insider
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir