Spor Haberleri

Fenerbahçe’den Devlet Hazinesine Neredeyse 2 Milyar TL’lik Dava

Fenerbahçe, 3 Temmuz 2011'de yapılan şike soruşturmasında yaşamış olduğu maddi ve manevi kayıp adına devlet hazinesine 1 milyar 856 milyon TL'lik tazminat davası açtı.
fenerbahçe dava

Fenerbahçe, 3 Temmuz 2011’de yapılan şike soruşturmasında yaşamış olduğu maddi ve manevi kayıp adına devlet hazinesine 1 milyar 856 milyon TL’lik tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde kulübün 3 Temmuz 2011’de düzenlenen şike soruşturmasında yaşadıkları detaylarıyla beraber anlatıldı.

Fenerbahçe: “Kulübümüz telafisi imkansız ölçüde zarara uğratılmıştır.”

fenerbahçe şike davası

2010-2011 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan sarı lacivertli takım, 3 Temmuz 2011 tarihinde şike soruşturmasıyla karşı karşıya gelmiş, o dönemde kulübün başkanı olan Aziz Yıldırım hapise girmişti. Soruşturmanın üzerinden 13 yıl geçmesinin ardından Fenerbahçe, soruşturmada yaşadığı maddi ve manevi kayıp adına devlet hazinesine 1 milyar 856 milyon liralık tazminat davası açtı. 3 Temmuz sürecinin detaylı anlatıldığı dava dilekçesinde, “Bu dönemde büyük maddi ve manevi kayıplar yaşamış, iki farklı dönemde hak kazanmasına rağmen Avrupa kupalarına katılamayarak telafisi imkânsız ölçüde zararlara uğramıştır.” denildi.

Fenerbahçe: “3 Temmuz kumpastan ibaret.”

fenerbahçe

O dönem kulüpteki yöneticilere hapis cezası verildiği anlatılan dilekçede sarı lacivertli kulüp, “Bu dönemde tarafından 3 Temmuz sürecinin bir kumpastan ibaret olduğu, takımımıza operasyon yapıldığı, verilen kararların haksız ve hukuka aykırı olduğu çokça kez dile getirilmiş olmasına rağmen idare ve mahkemelerce bu açıklamalar dikkate alınmamıştır. Kulüp aklanmış olsa da şike kumpasından dolayı büyük yara almış, marka değeri telafisi güç derecede zarar görmüş, sporcular kaybedilmiş, finansal açıdan büyük kayıplar yaşanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Devlet hazinesine dava açan sarı lacivertli kulüp, 100 milyon TL’si manevi, 50 milyon Euro’su maddi olmak üzere toplamda yaklaşık 1 milyar 856 milyon TL’lik tazminat talep etti. Kulüp ayrıca mahkemeden itibarının da iadesini istedi.

Kaynak: Onedio

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir