Spor Haberleri

Filenin Sultanları, Bu Akşam ABD-Türkiye Voleybol Maçına Çıkacak: Maç Saati, Detayları

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Kadınlar Milletler Ligi'nde (VNL) ABD ile karşılaşacak.

Filenin Sultanları, geçtiğimiz sene VNL şampiyonu olarak ülkemize harika bir başarı kazandırmıştı. 2024 yılı Kadınlar Milletler Ligi voleybol müsabakaları Antalya’da ev sahipliği yapılan maçlarla başlamıştı. Lige tam odaklanamamış gibi görünen A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız ikinci hafta istediği performansı sergilemeye başladı.

Filenin Sultanları, ikinci hafta maçlarında başarılı sonuçlar alarak dikkat çekti. Güney Kore, Sırbistan ve Almanya’yı mağlup eden Filenin Sultanları 2 Haziran 23.00’da Arlington’daki maçta ABD ile mücadele edecek.

Mücadele TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Filenin Sultanları ABD-Türkiye Voleybol maçı

Türkiye, VNL’nin ikinci haftasında çıkış yakalayarak Almanya, Sırbistan ve Güney Kore’yi mağlup etti. ABD ise 7 maçta 4 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldı. Son olarak Polonya karşısında 3-1 yenilen ABD, sıralamada 7. basamakta yer alıyor. Türkiye, bu maçı kazanarak puan sıralamasında üst sıralara çıkmayı hedefliyor.

Filenin Sultanları, ABD maçını kazanarak ikinci haftayı 4’te 4 yapmayı hedefliyor.

Filenin Sultanları ABD-Türkiye Voleybol maçı

Türkiye, VNL’de Japonya, Brezilya ve Polonya gibi güçlü takımları yakalamak istiyor.  Üçüncü haftada Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Çin ve Brezilya gibi takımlarla karşılaşacak olan oyuncularımız, finallerde yer almak için puanlarını artırmayı planlıyor. VNL’nin finalleri Tayland’da düzenlenecek ve puan sıralamasında ilk 8’de yer alan takımlar birbiriyle mücadele edecek.

Kaynak: NTV Spor

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir