Spor Haberleri

Gazi Koşusu Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda Yayımlanacak?

Türk atçılığının en önemli etkinliklerinden olan Gazi Koşusu, bu yıl 98.kez düzenlenecek. Peki, tarihi yarış ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayımlanacak?
gazi koşusu

Türk atçılığının en önemli etkinliklerinden olan Gazi Koşusu, bu yıl 98.kez düzenlenecek.

 Peki, tarihi yarış ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayımlanacak?

Gazi Koşusu, “Türk at yarışçılığın derbisi” olarak ifade ediliyor

gazi koşusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına Ali Muhiddin Hacıbekir’in “Neriman” isimli kısrağı tarafından kazanılan 1927 yılındaki yarıştan bu yana kesintisiz düzenlenen tarihi yarış, “Türk at yarışçılığın derbisi” olarak ifade ediliyor.

1927’den bu yana kesintisiz devam eden ve bu yıl 98.kez düzenlenecek olan tarihi koşu, 30 Haziran Pazar günü yapılacak. Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek olan yarış 17.15’te Tjk TV ve Tay TV’de yayımlanacak. 2024 yılının şampiyonunun belirleneceği koşuda 17’si erkek, 5’i dişi olmak üzere toplam 22 safkan zafer için piste çıkacak.

Gazi Koşusu öncesi ‘Yıldızlarla Kahvaltı’ etkinliği düzenlendi

gazi koşusu

98. Gazi Koşusu dolayısıyla düzenlenen ‘Yıldızlarla Kahvaltı’ etkinliğinde at yarışı camiası bir araya geldi. Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen kahvaltıya TJK yetkililerinin yanı sıra birçok jokey ve at sahibi katıldı. Etkinlikte tarihi koşuyu kazanacak jokeye verilecek kupanın gösterimi de yapıldı. Kahvaltı öncesinde 98. kez düzenlenecek olan yarışın start numaralarının kura çekimi de gerçekleştirildi.

Kaynak: NTV, haberler.com

 

 

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir