Sinema ve Dizi

“Gladiator” Efsanesi 24 Yıl Sonra Geri Dönüyor: İşte “Gladiator 2” Fragmanı!

Gladiator 2, Ridley Scott yönetmenliğinde 22 Kasım 2024'te sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Russell Crowe’un başrolünde olduğu efsanevi “Gladiator” filminin devam halkası, tam 24 yıl sonra geri dönüyor. Yönetmen koltuğunda yine Ridley Scott var. Merakla beklenen “Gladiator 2″nin ilk resmi fragmanı nihayet yayınlandı.

Fragmanda neler var?

"Gladiator" Efsanesi 24 Yıl Sonra Geri Dönüyor: İşte "Gladiator 2" Fragmanı!

Üç dakikayı aşkın fragman, orijinal filmden kesitlerle başlıyor ve yeni hikayenin ana hatlarını çiziyor. Fragmanda, Paul Mescal tarafından canlandırılan Lucius Verus ve Pedro Pascal’ın hayat verdiği Marcus Acacius karakterleri ön plana çıkıyor. İhtişamlı Kolezyum görüntüleri ve büyük ölçekli savaş sahneleriyle dolu fragman, aksiyon tutkunlarını tatmin edecek nitelikte.

Yeni karakterler ve kadro: Maximus’u görecek miyiz?

"Gladiator" Efsanesi 24 Yıl Sonra Geri Dönüyor: İşte "Gladiator 2" Fragmanı!

“Gladiator 2″de Lucius Verus’un kölelikten gladyatörlüğe uzanan hikayesini izliyoruz. Fragman, Lucius ile gergedana binen bir gladyatör arasındaki dövüşü ve Marcus Acacius’un tek başına bir avuç düşmanı alt etmesini gösteriyor. Ayrıca, Lucius ve Marcus Acacius arasındaki bir dövüş sahnesi ile Roma’da başlayan ayaklanma dikkat çekiyor.

Yeni filmde, Paul Mescal ve Pedro Pascal’ın yanı sıra, Denzel Washington (Macrinus rolünde) ve Joseph Quinn (Geta rolünde) gibi yıldız isimler yer alıyor. Connie Nielsen ise Lucius’un annesi Lucilla rolüyle geri dönüyor. Russell Crowe’un canlandırdığı Maximus karakteri, ilk filmde ölmesine rağmen, flashback sahneleriyle kısmen de olsa bu filmde yer alacak.

Hikayenin devamı

"Gladiator" Efsanesi 24 Yıl Sonra Geri Dönüyor: İşte "Gladiator 2" Fragmanı!

“Gladiator 2”, ilk filmdeki olaylardan birkaç yıl sonra geçiyor. Roma İmparatorluğu’nun eski varisi olmasına rağmen köleliğe zorlanan Lucius’un büyümüş haliyle karşılaşıyoruz. Maximus’un aksine, Lucius’u Caracalla (Fred Hechinger) ve Geta’nın yönetimine karşı çıkan bir gladyatör olarak arenada mücadele ederken izleyeceğiz. “Gladiator 2”, 22 Kasım 2024 tarihinde yalnızca sinemalarda izleyiciyle buluşacak. Efsanevi hikayenin bu yeni bölümünü kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Gladiator 2 fragmanı

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir