Teknoloji Haberleri

Güney Kore’de İlginç Olay: Robot İntihar Etti

Güney Kore'de bir robot merdivenlerden düşerek kullanılmayacak hale geldi. İşte sebebi...
robot, yapay zeka

Güney Kore’de ilginç olay kayıtlara geçti. Bir robot merdivenlerden düşerek kullanılmayacak hale geldi.  Yapay zeka ve teknoloji meraklılarını şaşırtacak bu olayın işte sebebi…

Robotun düşme sebebi ne?

robot

Bilimin ve teknolojinin geldiği nokta hepimizi şaşırtıyor. Yapay zeka ve teknoloji dünyanın farklı bir yüzünü bizlere açıyor. Teknoloji dünyasının şaşırtıcı gelişmelerinden birine Güney Kore’de rastlandı. Kent Konseyi’nde çalışan bir robot, merdivenlerden düşerek kullanılamaz hale geldi. Bazıları olayın intiharı olduğunu söylese de olayın aslının teknik arıza veya aksaklık nedeniyle yaşandığı düşünülüyor.

Güney Kore’de yaşanan olayın görgü tanıkları yaşanan olaydan önce robotun tuhaf hareketler sergilediğini söyledi. Bir şey görmüşçesine etrafında dönen robot, 27 Haziran 16.00 sularında merdiven boşluğunda hasarlı halde bulundu.

Robot Ağustos ayından bu yana çalışıyormuş.

robot

Güney Kore’de yaşanan bu olayın başrolü 2023 yılının Ağustos ayından bu yana belge teslimi ve kent sakinlerini bilgilendirme gibi işlerde çalışıyordu. Düşüşün sebebinin robotun toplanılan parçalarının toplanılmasından sonra bulunması bekleniyor. Bakalım bu olay ve sebepleri teknoloji dünyasını nasıl etkileyecek?

Kaynak: Oda TV

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir