Gündem Haberleri

Emeklilerin Bayram İkramiyesini Alacağı Tarihler Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere bayram ikramiyelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatacağını açıkladı.
Bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu

Bayram ikramiyesi emekliler için önemli bir maddi destek sağlıyor. Bu ödemeler, emeklilerin bayram dönemlerinde ekonomik olarak rahatlamalarına katkı sağlıyor. 2024 yılında belirlenen ödeme tarihleri ve bu seneki ikramiye miktarı ile emekliler, bu destekten tekrar  yararlanabilecekler.

Emekliler her yıl iki kez, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda ikramiye alıyorlar. Bu yıl, yüzde 50 artışla 3 bin liraya çıkarılan bayram ikramiyeleri için tarih belirlenmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin  10-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatacağını açıkladı.

Bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu

Emekli Sandığı emeklileri 10 Haziran’da, Bağ-Kur emeklileri 11 Haziran’da ve SSK emeklileri ise 12-14 Haziran arasında ikramiyelerini alacaklar. Bayram ikramiyeleri; emeklilik aylığı alanlar, vazife malullük aylığı alanlar, ölüm aylığı alanlar, yaşlılık aylığı alanlar, malüllük aylığı alanlar, sürekli iş göremezlik geliri elde edenler, şehit yakınları, muharip gaziler, güvenlik korucuları, terörden zarar görmüş vatandaşlar ve şampiyon sporcular gibi birçok farklı kesime veriliyor. Ayrıca, dul ve yetim aylığı alanlar da hisse oranlarına göre bayram ikramiyesi alabilecekler.

Kaynak: Milliyet
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir