Sinema ve Dizi

House of the Dragon’da Game of Thrones Paskalya Yumurtaları: Kelimenin Tam Anlamıyla Yumurtalar

House of the Dragon dizisindeki son bölümlerde Game of Thrones serisine atıfta bulunan yeni Paskalya yumurtaları ortaya çıktı. Bu Paskalya yumurtaları, kelimenin tam anlamıyla ejderha yumurtaları şeklinde ve Targaryen hanedanının gücünü simgeliyor.
House of the Dragon yumurta

House of the Dragon dizisinin son bölümünde, Game of Thrones serisine yönelik kilit bir paskalya yumurtası ortaya çıktı. Bu Paskalya yumurtaları, kelimenin tam anlamıyla ejderha yumurtaları olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin sahnelerinde dikkatli izleyiciler, ejderha yumurtalarının detaylı ve anlamlı bir şekilde yerleştirildiğini fark ettiler.

Son bölümde yer alan 4 yumurtadan 3’ü, renk ve şekil bakımından Game of Thrones’ta gördüğümüz yumurtaların aynısıydı.

Dikkat: Yazının devamında dizinin son bölümüyle ilgili spoiler bulunmaktadır.

House of the Dragon’da Daenerys’in ejderhalarının yumurtalarının akıbeti belli oldu.

House of the Dragon yumurta

Dizinin son bölümünde yıllardan beri merak edilen bir konuya açıklık getirdi. Daenerys, Dothraki’lerden evlilik hediyesi olarak 3 ejderha yumurtası almıştı. Daha sonrasında bu yumurtalar çatlamış ve Daenerys’in çok büyük bir güç olmasının önünü açmıştı. İste bu 3 ejderha yumurtasının nereden geldiği bilinmiyordu.

House of the Dragon‘da ise bu konuya açıklık getirildi. Rhaenyra Targeryen, savaş başlamadan önce 4 ejderha yumurtasını Rhaena Targaryen ile birlikte Pentos’a gönderdi. Aradan yüzlerce yıl geçtikten sonra, bu 4 yumurtadan üçü Daenerys’in eline geçecek ve Game of Thrones’ta gördüğümüz 3 ejderha doğacak. Elbette burada akıllara dördüncü yumurtanın akıbeti geliyor. Bu noktada henüz kesin bir bilgi yok, ancak henüz bir ejderhası olmayan Rhaena Targaryen’in bu yumurtalardan birinden çıkacak ejderhanın binicisi olabileceği düşünülüyor.

Bölümün yönetmeni de bu bilgiyi doğruladı.

House of the Dragon - Game of Thrones

Bölümün yönetmeni olan Geeta Vasant Pate, bu yumurtaların gerçekten de Game of Thrones’taki yumurtalar olduğunu Mashable’a yaptığı açıklamayla doğruladı. “Bu şovda çalışan herkes büyük Game of Thrones hayranlarıyız, bu yüzden o sahneyi çekmek çok heyecan vericiydi” diyen Pate, yıllardır merak edilen bu konuya da nokta koymuş oldu.

Kaynak: Gamespot
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir