Spor Haberleri

İşte A Milli Takım’ın EURO 2024 Senaryoları!

EURO 2024 F grubunda son karşılaşmasına Çekya karşısında çıkacak olan Milli Takım'ın kaderi bu maçta belli olacak.
milli takım

EURO 2024 F grubunda yer alan Milli Takım, turnuvadaki ilk maçında Gürcistan’ı 3-1 yenmiş, çıktığı ikinci maçta ise Portekiz’e 3-0 mağlup olmuştu.

Gruptaki son maçında Çarşamba günü Çekya karşısında çıkacak olan Millilerimizin kaderi son maçta belli olacak. F grubunda son maçlar öncesi liderliği garantileyen Portekiz 6, Türkiye 3, Çekya ile Gürcistan 1 puanda yer alıyor.

1 puan Milli Takım’a yetiyor.

milli takım

EURO 2024 F grubu son karşılaşmasında Çekya karşısında alınacak beraberlik, Ay Yıldızlı ekibimizin gruptan çıkmasına yetiyor. Millilerimiz 1 puan aldığı takdirde grubu ikinci sırada tamamlayacak. Türkiye, grubu ikinci sırada bitirmesi halinde çapraz grubun lideri ile eşleşecek. Son maçlar öncesi çapraz grubumuzda Hollanda, Avusturya ve Fransa’nın liderlik ihtimali bulunuyor. Millilerimiz grubu ikinci sırada bitirirse son 16 turu karşılaşmasına 2 Temmuz’da çıkacak.

Milli Takım için en iyi 3.lük ihtimali de var.

milli takım

Ay Yıldızlı ekibimiz, grubun son maçında Çekya’ya kaybederse, Gürcistan da Portekiz karşısında galip gelemezse en iyi 3.lük için diğer gruplara bakılacak. Türkiye, en iyi 3.ler arasına girmesi halinde B veya C grubunun lideri ile eşleşecek.

Ekibimizin son maçında mağlup ayrılması, Gürcistan’ın ise Portekiz karşısında galip gelmesi halinde Milli Takımımız grubu son sırada tamamlayarak EURO 2024’e veda edecek.

Kaynak: Fotomaç

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir