Spor Haberleri

Fenerbahçe’nin Başına Geçen Jose Mourinho’dan İmza Töreninde Flaş Sözler!

Ülker Stadyumu'ndaki imza töreninde, 30 bin sarı-lacivertli taraftarın coşkusuyla karşılanan Jose Mourinho, tribünleri selamlayarak imza törenine başladı.
mourinho

Ülker Stadyumu’ndaki imza töreni, taraftarların katılımına açık bir şekilde gerçekleştirildi. Törenden 2 saat önce yerlerini alan yaklaşık 30 bin sarı-lacivertli taraftar, Jose Mourinho lehine uzun süre tezahüratlarla desteklerini gösterdi. Sahaya kurulan büyük sahneye kulüp başkanı Ali Koç’la birlikte gelen Mourinho, imza töreni öncesinde tribünleri selamladı.

Jose Mourinho, taraftarın destediği için teşekkür etti.

Fenerbahçe'ye Jose Mourinho'dan İmza Töreninde Flaş Sözler!

İsminin Fenerbahçe’yle anılmaya başladığı andan itibaren taraftarın destediğini derinden hisseden Jose Mourinho şu şekilde konuşu:

“Normalde bir teknik adam elde ettiği zaferden sonra bu sevgiyi görür. Ama bunun öncesinde bunu hissedebiliyorum. Bu da bana büyük bir sorumluluk veriyor. Sizlere söz veriyorum ki şu andan itibaren ben de sizin ailenize aitim. Bu forma tıpkı benim derim, kemiğim gibi olacak. Futbol sizler, bizler için bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğim en iyi yerlerden birisindeyim.”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’u tanıdıktan sonra sarı-lacivertli taraftar için gelmek istediğini dile getiren Mourinho, “Çok büyük bir taraftar grubusunuz. Bunu tüm kalbimle söylüyorum, sizin bu tutkunuz için burada olmak istedim. Türk futbolu için, Türkiye ligini geliştirmek, yardımcı olmak için çalışmak istiyorum. Ama önemli olan ne Türk futbolunu ne de Türkiye Süper Ligi’ni geliştirmek. Asıl önemli olan Fenerbahçe. Şu dakikadan itibaren sizin hayalleriniz, benim hayallerim.” dedi.

Ali Koç: ‘’Dünya markası olmuş bir teknik direktörümüz var.’’

Fenerbahçe'ye Jose Mourinho'dan İmza Töreninde Flaş Sözler!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç kulüp adına önemli bir günü yaşadıklarını vurgulayarak, “Allah, inşallah sonunu hayırlı getirir. Teknik direktörümüz Mourinho’ya hepimiz adına, ‘Dünyayı sarsan bu büyüklüğe, bu tarifsiz sevgi ve aidiyetle hoş geldin.’ diyorum. Kendisi tartışmasız, yaşayan ya da hayatta olmayan tüm hocalar arasında dünya tarihinin gördüğü ilk 5 isimden biri.” değerlendirmesinde bulundu.

Ali Koç, Jose Mourinho’nun Fenerbahçe’nin geleceğine ve şampiyonluklarına olan inancı nedeniyle sarı-lacivertli kulübü tercih ettiğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Kendisi dünyanın en büyük kulüplerinde 4 kez yılın teknik direktörü ünvanını kazanmış, ulusal ve uluslararası arenada 27 kupa kazanmış, dünyada UEFA organizasyonlarındaki 3 kupayı da kazanan tek isim olmuş biri. Sadece başarılı değil, dünya markasa olmuş bir teknik direktörümüz var. Bu attığımız imza, Fenerbahçe’yi taşımak istediğimiz yerin göstergesidir. Sadece dün Londra’da yaptığı yorumlarla, kendisine sorulan sorulara verdiği cevaplarla hem ülkemizin hem de Fenerbahçe’mizin olağanüstü bir tanıtımını yapmıştır, yapmaya da devam edecektir.”

Mourinho’nun Fenerbahçe’nin mücadelesini dünyaya anlatabilecek etkileyici bir figür olduğunu vurgulayan Koç, sözlerine şöyle devam etti:

“Futbolda önemli profiller, bazen günlerce anlatmaya çalıştığınız gerçekleri tek bir cümleyle dünyaya duyurabilirler. Mourinho bu isimler arasında en önemlisidir. Zaten çok kuvvetli bir kadromuz var. İnşallah, olağanüstü bir teklif gelmedikçe kadromuzu muhafaza edeceğiz. Zaten bu senenin gerçek şampiyonu biziz. Seneye de kazanacağımız şampiyonluk, önümüzdeki şampiyonlukların habercisi olacaktır. Heyecanımız sonsuz, içimiz içimize sığmıyor. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yaşa Fenerbahçe.”

Bir taraftar tribünden sahneye atladı!

Fenerbahçe'ye Jose Mourinho'dan İmza Töreninde Flaş Sözler!

Jose Mourinho, açıklamaların ardından tribünlerden seçilen taraftarlarla bir araya gelerek kendisini Fenerbahçe’ye bağlayan sözleşmeye imza attı. Daha sonra tribünleri tek tek dolaşarak sarı-lacivertli taraftarlara selam verdi. Bir taraftar, tribünden atlayarak sahnenin olduğu yere kadar koştuğunda güvenlik görevlileri taraftarı durdurmak için müdahale etti. Ancak Jose Mourinho, sahneye çıkan kişiyi yanına çağırarak taraftarla fotoğraf çektirdi. Portekizli teknik adamın bu jesti tribünlerden büyük alkış aldı.

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir