Gündem Haberleri

Kurban Bayramı Tatilinde Ülke Genelinde Sıcaklıklar Nasıl Olacak?

Türkiye genelinde son günlerde hissedilen bunaltıcı sıcaklar, bayram tatilinin yaklaşmasıyla bir adım geri çekilecek gibi görünüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, hafta sonunda kuzey bölgelerden gelen yağışlarla birlikte sıcaklıklarda 4-6 derece arasında bir düşüş beklediğini belirtiyor.

Marmara ve Batı Karadeniz’de başlayacak olan yağışlar, cumartesi günü Marmara’nın doğusu ve Karadeniz Bölgesi genelinde yaygınlaşacak.

Hafta sonu serinliyoruz.

kurban bayramı tatili

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların hafta sonuna kadar bu şekilde seyredeceğini belirterek “Cumartesi, pazar günleri ise Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havayla sıcaklıkların 4 ile 6 derece azalmasını bekliyoruz. Yurt genelinde sıcaklık mevsim normallerine yaklaşacak, diyebiliriz. Yağışlara baktığımızda; cuma günü için Marmara ve Batı Karadeniz’de, cumartesi günü için ise Marmara’nın doğusu ve Karadeniz Bölgesi genelinde sağanak yağış geçişleri var. Pazar gününden sonra ise genellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde aralıklarla yağış geçişleri göreceğiz” diye de ekledi.

Sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek.

kurban bayramı tatili

Çelik, kuvvetli bir yağışın beklenmediğini ve sıcaklıkların mevsim normallerine yakın seyredeceğini duyurdu. Ayrıca Batı, iç ve güney bölgelerde sıcaklıkların genellikle mevsim normallerinin üzerinde 2 ila 4 derece arasında olacağını belirterek, “Batı ve güney bölgelerimizde genellikle az bulutlu, açık bir hava hakim olacak gibi görünüyor. Ancak, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde zaman zaman yağışlar görülebilir. Kurban Bayramı süresince hava raporlarını perşembe veya cuma günü güncelleyeceğiz; bu süreçte güncel bilgileri takip etmek önemli olacak” dedi.

Sıcaklıklar değişiyor.

kurban bayramı tatili

Hafta sonundan itibaren Ankara’da 5-6 derece düşüş beklenirken İstanbul’da sıcaklıkların 27-28 derecelere düşeceği tahmin ediliyor. İzmir’de ise sıcaklıklar 35-36 derecelerde seyredecek.

Kaynak: Gazete Duvar
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir