Gündem Haberleri

LGS’den Aynı Anda 3 Birinci Çıkaran Devlet Okulu!

Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu, bu yıl aynı anda üç LGS birincisi çıkarmayı başaran ilk devlet okulu oldu.
LGS

Son 6 yıldır üst üste Liselere Geçiş Sınavı (LGS) şampiyonları çıkaran Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu, bu sene bir ilke imza atarak aynı yıl üç LGS birincisi birden çıkarmayı başaran ilk devlet okulu oldu. Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant 90 soruluk sınavın tüm sorularını doğru yanıtlayarak 2024 senesinin LGS birincileri oldu.

Aynı yıl içinde üç LGS birincisi çıkarmayı başaran Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu, eğitimdeki kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi.

5 yıl boyunca üst üste LGS şampiyonu çıkaran okul bu yıl da geleneğini bozmadı.

LGS 2024

Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu, LGS’de üstün başarısıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 5 yıl boyunca üst üste LGS şampiyonu çıkaran Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu, bu yıl da geleneğini bozmadı. Ayrıca bu sene ilk kez üç şampiyon birden çıkararak bir devlet okulunda aynı yıl üç birinci çıkarmayı başaran okul oldu. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrencilerin, öğretmenlerin, okul yönetiminin ve velilerin mutlulukları yüzlerinden okundu.

LGS birincisi Ecrin Kaptan, bu süreçte çok fazla dışarıya çıkmadığını dile getirdi. Ecrin Kaptan, “Çok mutluyum. Çalışmalarımın karşılığını almak çok güzel bir his. Genelde çok fazla dışarıya çıkamadım. Her okuldan gelişimde yemek yiyip, hemen dersin başına geçiyordum. Geç saatlere kadar ayakta durduğum da oldu. Ben aslında dört yanlış bekliyordum. Ama sonunda tam puan aldığımı gördüğümde çok mutlu oldum. İleride doktor olmak istiyorum” şeklinde konuştu. Kaptan, günlük olarak hafta içi 150-200, hafta sonu ise yaklaşık 400 soru çözdüğünü belirtti.

Ebrar Nalbant da sınavda genel olarak rahat olduğunu, sınav sonrasında da kontrol ettiği cevapların hepsinin doğru olduğunu görünce büyük bir sevinç yaşadığını dile getirdi. Nalbant, sınava girecek öğrencilere stres yapmamaları ve zamanı iyi kullanmaları önerisinde bulundu. Mehmet Arif Yıldız ise sınav sonucunun açıklanmasının ardından 500 tam puan aldığını görünce çok mutlu olduğunu ve mühendislik okumak istediğini söyledi.

Okul müdürü Mehmet Kızılay, başarılı öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getirdi. Okulun 6 yıldır üst üste şampiyon çıkardığını fakat bu yıl 3 öğrencinin birden 500 tam puan aldığını vurgulayan Kızılay, “Şampiyonluk kültürü olan bir okul. Öğrencilerimiz bu inançla bu okula başlıyor. Çalışmalarının karşılığını aldıkları için onlar da biz de mutluyuz.” dedi.

Kaynak: Milliyet
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir