Gündem Haberleri

Matthew Perry’nin Ölümünde Yeni Gelişme: Soruşturma Birden Fazla Kişiyi Kapsayabilir

Los Angeles polisi, 'Friends' dizisinde Chandler Bing karakterini canlandıran oyuncu Matthew Perry'nin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı
Matthew Perry

Matthew Perry‘nin ölümüyle ilgili olarak, “birden fazla kişinin” suçlanabileceği bildirildi. Oyuncu, 28 Ekim 2023’te 54 yaşındayken Los Angeles’taki malikanesinin jakuzisinde ketamin ilacının akut etkileri nedeniyle hayatını kaybetti.

Los Angeles Adli Tıp Kurumu’ndan alınan otopsi raporuna göre, kalp damar hastalığı ve opiyat bağımlılığında kullanılan ‘buprenorfin’ ilacı da ölümde rol oynayan faktörler arasında yer aldı.

Matthew Perry’nin ölümünde birden fazla kişi suçlu olabilir.

Matthew Perry

Perry’nin ölümü, ketaminin akut etkilerinden kaynaklandığı açıklanmasına rağmen, Perry’nin vücudunda bulunan bu anestezik maddeyi nasıl temin ettiği soruşturmanın odak noktası haline geldi.

People dergisinin haberine göre, soruşturmaya yakın kaynaklar Perry’nin ölümüyle ilgili “sona yaklaşıldığını” ve “birden fazla kişinin” suçlanabileceğini iddia etti.

Ölümü “kaza” olarak nitelendirilen olayda boğulma da önemli bir faktör olarak belirtilmişti.

15 kez rehabilitasyon programına katıldı.

Matthew Perry

Perry, aşırı doz nedeniyle değil, depresyon ve anksiyete tedavisi için ketamin infüzyonu alıyordu. Ancak raporlara göre, ölümünden bir buçuk hafta önce son ketamin tedavisini almıştı. Perry, kariyerinin zirvesindeyken alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etti ve birkaç kez rehabilitasyon merkezine yattı.

Oyuncu, 2016 yılında BBC Radyo 2’ye verdiği röportajda, içki ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle Friends dizisinin üç yıl süren çekimlerinin büyük bir kısmını hatırlamadığını ifade etmişti.

Perry, ayrıca 15 kez rehabilitasyon programına katıldığını belirtmiş, 2021 yılında bağımlılığıyla başa çıktığını açıklamıştı.

Kaynaklar: cumhuriyet.com, euronews.com

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir