Teknoloji HaberleriYapay zeka

Instagram’da Yapay Zeka Dönemi: Meta’nın Yeni Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Meta, ABD'de yeni bir test çalışması başlatıyor. Meta AI Studio kullanılarak içerik oluşturucular tarafından geliştirilen sohbet robotları, Instagram'ın mesajlaşma özelliğine entegre edilecek.
meta

Ağustos ayına kadar genel kullanıma açılması planlanan yeni özellikle, kullanıcıların sevdikleri içerik üreticilerine ait avatarlarla daha fazla etkileşim kurması sağlanacak. Bu özellik, henüz Türkiye’de kullanıma açık olmayan Meta AI platformu üzerinden geliştirilen yapay zeka sohbet robotları ABD’de sınırlı bir grup kullanıcı tarafından test edilecek. Meta’nın bu yeniliği, kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirme amacını taşıyor.

Meta’nın yeni yapay zeka sohbet robotları ABD’de test edilmeye başlıyor.

instagram

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yapay zeka stüdyolarının ABD’de erken test aşamasına geçtiğini duyurdu. Zuckerberg, ”Yapay zeka stüdyomuzun ABD’deki erken testini başlatıyoruz, böylece önümüzdeki haftalarda Instagram’da en sevdiğiniz içerik oluşturucuların yapay zekalarını ve ilgi alanına dayalı yapay zekaları görmeye başlayabilirsiniz. Bunlar şimdilik mesajlaşmada görünecek ve açıkça yapay zeka olarak etiketlenecek” dedi.

Sohbet robotlarının henüz erken aşamada olduğunu ve ilk beta sürümlerinin test edildiğini belirten Zuckerberg, bu yapay zeka sohbet robotlarını geliştirmeye devam edeceklerini ve yakında daha fazla insanın kullanımına sunacaklarını müjdeledi. Bu özellik, kullanıcıların Instagram deneyimini daha interaktif ve kişisel hale getirmeyi amaçlıyor. Meta’nın bu yeni hamlesi, yapay zeka teknolojilerinin sosyal medya platformlarına entegrasyonunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Zuckerberg, her içerik oluşturucunun ve platformdaki her küçük işletmenin, topluluklarıyla ve müşterileriyle etkileşime girmelerine yardımcı olmak için kendileri için bir yapay zeka oluşturmalarını sağlayacaklarını söyleyerek kararın arkasındaki amaca değindi.

Zuckerberg, Wasted isimli hesabı ve teknoloji yaratıcısı Don Allen Stevens ile sohbet robotlarının ilk sürümünü kullanıma sunmak için bir araya geldiklerini açıkladı.

Zuckerberg, “Bu işe girerken, bunun için en ilgi çekici, eğlenceli ve güven inşa edici formülün ne olacağını bildiğimizi sanmıyorum. Bu yüzden insanlara araçlar vermek istiyoruz, denemeleri ve sonunda ne işe yaradıklarını görebilmeleri için” şeklinde konuştu.

Meta’nın yapay zeka destekli Instagram özelliğinin, ağustos ayına kadar gelmesi bekleniyor.

ABD’de bir sonraki hafta testlere başlayacak özellik, ilk olarak yaklaşık 50 içerik üreticisi ve kullanıcıların küçük bir kısmının erişimine sunulacak. Daha sonraki birkaç ay içerisinde daha fazla kişiye sunulması planlanan yapay zeka özelliğinin, ağustos ayına kadar genel kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak: Donanım Haber

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir