Gündem Haberleri

Meteoroloji Uyardı: 3 İlde Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, Rize, Kars ve Artvin'de yoğun yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) son tahminlerine göre; ülkenin kuzeydoğu bölgelerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava öngörülüyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri, Sinop’un iç bölgeleri, Erzurum, Van ve Hakkari’nin doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

Rize ve Kars çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde ise toz taşınımı öngörülüyor.

Hava sıcaklıkları iç ve batı kesimlerde artacak, kuzey ve doğu bölgelerinde sabit.

yağmur (meteoroloji)

Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde artacağı, kuzey ve doğu bölgelerinde ise sabit kalacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

yağmur ve rüzgar (meteoroloji)Rize ve Kars çevreleri ile Artvin’in kıyı bölgelerinde yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış sırasında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Ayrıca rüzgarın, Güney Ege’de kuzeybatı yönlerinden zaman zaman kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi beklendiği için oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: gazetepencere

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir