Sinema ve DiziOyun Haberleri

Miyazaki’den Elden Ring Filmine Yeşil Işık: George R.R. Martin de Projede Yer Alabilir!

FromSoftware'in direktörü Hidetaka Miyazaki, Elden Ring'in beyazperdeye uyarlanabileceğini açıkladı. Miyazaki, projenin güçlü bir ortakla gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti. Bu ortaklık için George R.R. Martin'in ismi öne çıkıyor.

Japon oyun firması FromSoftware’in direktörü Hidetaka Miyazaki, Elden Ring’in beyazperdeye uyarlanıp uyarlanmayacağına dair açıklamalarda bulundu. Miyazaki, Birleşik Krallık’ın ünlü gazetelerinden birine verdiği bir röportajda, oyunun sinemaya uyarlanmasına açık olduklarını ifade etti.

2022’de piyasaya sürülen ve büyük beğeni toplayan Elden Ring, çıktığı günden bu yana 25 milyon kopya satarak büyük bir başarı elde etti.

Oyun tasarımcısı Miyazaki, Elden Ring’in film uyarlaması hakkında, konuya netlik kazandıracak bir açıklamada bulundu.

Miyazaki'den Elden Ring Filmine Yeşil Işık: George R.R. Martin de Projede Yer Alabilir!

Elden Ring’in başka bir yorumunu, örneğin bir film uyarlamasını reddetmek için herhangi bir neden görmüyorum” dedi. Ancak, FromSoftware’in sinema uyarlaması konusunda deneyime sahip olmadığını belirten Miyazaki, böyle bir proje için güçlü bir ortağa ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bu noktada, Game of Thrones serisinin yazarı George R.R. Martin’in ismi öne çıkıyor. Martin, Elden Ring’in hikayesinin oluşturulmasında Miyazaki ile birlikte çalışmıştı ve olası bir film uyarlamasında da yer alabilir.

Miyazaki’nin bu projede George R.R. Martin’le çalışabileceği belirtiliyor. Martin’in Game of Thrones dizisiyle kazandığı deneyim ve başarı, oyunun film uyarlamasına duyulacak güveni artırabilir ve stüdyoların projeye daha fazla ilgi göstermesini sağlayabilir. Martin’in de projeye dahil olması, oyunun sinema uyarlamasının kalitesini ve başarısını garantileyebilir.

Oyun, The Game Awards 2022’de yılın oyunu seçilerek büyük bir başarıya imza atmıştı.

Miyazaki'den Elden Ring Filmine Yeşil Işık: George R.R. Martin de Projede Yer Alabilir!

Oyunun yeni eklenti paketi Shadow of the Erdtree, 21 Haziran’da piyasaya sürüldü ve büyük ilgi gördü. Oyunun beyazperdeye uyarlanma ihtimali, hayranlar arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. FromSoftware ve Miyazaki’nin bu projeyi nasıl yönetecekleri ve hangi stüdyolarla çalışacakları merakla bekleniyor.

Kaynak: Independent Türkçe
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir