Gündem Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Sıfır Emisyon Hedeflerimiz İçin Çalışacağız

Murat Kurum, katıldığı Çevre ve İklim Toplantısı'nda sıfır emisyon hedefleriyle ilgil açıklamalarda bulundu.
murat kurum (sıfır emisyon)

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bakan yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte Bakanlık’ta düzenlenen Çevre ve İklim Toplantısı’na katıldı.

Bakan Kurum, “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza parlak bir gelecek sunacağız. Doğaya saygılı, çevre dostu şehirler ve 2053 yılına kadar net sıfır emisyon hedeflerimiz için durmaksızın çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Toplantıda birçok konu değerlendirildi.

murat kurum (sıfır emisyon)

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yürütülen sıfır atık hareketi başta olmak üzere iklim değişikliği, depozito yönetim sistemi, denizlerde çevre denetimi, sera gazı emisyonlarının azaltılması, uluslararası iklim müzakereleri, korunan alanlar, yeşil dönüşüm, bisiklet yolları, mikromobilite uygulamaları, ekolojik koridorlar ve millet bahçelerindeki son durum ele alındı.

2053 sıfır emisyon hedefimiz için gece gündüz çalışacağız.

murat kurum (sıfır emisyon)

Bakan Kurum, yaptığı açıklamada Çevre ve İklim Toplantısı düzenlediklerini belirterek “Cennet vatanımızın havasını, suyunu, toprağını korumakta kararlıyız. İklim kriziyle mücadele ve uyum politikalarımızı uygulamaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakacağız. İklim dostu çevreye saygılı şehirler ve 2053 net sıfır emisyon hedeflerimizi için gece gündüz çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: sputnik.com

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir