Sinema ve DiziOyun Haberleri

Netflix Tomb Raider Animasyon Uyarlaması Fragmanı Geldi: Yayın Tarihi Duyuruldu!

Netflix, Tomb Raider serisinin animasyon uyarlamasını duyurdu ve çıkış tarihini açıkladı.
Netflix Tomb Raider animasyon serisi fragmanı

Netflix’in, Tomb Raider animasyon uyarlaması seri, “Tomb Raider: The Legend of Lara Croft” adıyla yayınlanacak. Yapım, Crystal Dynamics‘in Survivor Trilogy’sinin (Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider) ardından gelen olayları konu alacak.

Ana karakter Lara Croft’u, Marvel Sinematik Evreni’nde (MCU) Peggy Carter rolüyle tanınan Hayley Atwell seslendirecek. Jonah Maiava karakterini ise oyunlarda olduğu gibi Earl Baylon canlandıracak.

Netflix yapımı Tomb Raider animasyonundan bir fragman yayınlandı.

Tomb Raider animasyon serisi, Lara Croft’un arkadaşlarını geride bırakarak tehlikeli solo maceralara atılmasını anlatacak. Croft Malikanesi’nden çalınan güçlü bir Çin eserinin peşine düşen Lara, bu eseri geri almak için dünyayı dolaşmak zorunda kalacak. Bu süreçte, unutulmuş mezarların derinliklerine inerek kendi içsel yolculuğuna da çıkacak ve ne tür bir kahraman olmak istediğine karar verecek. Bu hikaye, Lara’nın geçmişiyle yüzleşmesi ve kendini yeniden keşfetmesi üzerine odaklanacak. Netflix yapımı animasyon 10 Ekim 2024‘te yayınlanacak.

Crystal Dynamics’in yeni bir Tomb Raider oyunu üzerinde çalıştığı da biliniyor.

Tomb Raider animasyon Netflix fragmanı

Crystal Dynamics daha önce, bir sonraki oyununun Unreal Engine 5 destekli olabileceğini dile getirmişti. Şu an bunun üzerinde çalışıyorlar. Yapım aşamasındaki bu oyun, Amazon Games tarafından yayınlanacak. Ayrıca Amazon Prime üyelerine, Prime Gaming’de Tomb Raider: Game of the Year Edition versiyonu Mayıs ayı boyunca ücretsizdi.

Bunun yanı sıra Amazon Prime Video için yeşil ışık yakılmış bir oyun uyarlaması bir başka canlı aksiyon dizisi de yapım aşamasında. Projede, başarılı senarist Phoebe Waller-Bridge’in imzası olacak. Fleabag’in dahi yaratıcısı, şimdi Tomb Raider’ın maceralarına hayat verecek. Bu projeler, ikonikleşmiş oyun serisinin popülaritesini artırmayı ve yeni izleyicilere ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: VG247

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir