Sinema ve Dizi

Netflix’in TV Uygulamasında Bir Tasarım Değişikliği Olacak

Netflix, TV uygulaması için büyük bir tasarım değişikliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu yeni tasarım, kullanıcıların deneyimini iyileştirmek için bir dizi önemli değişiklik içeriyor. Statik kutucuklar yerine, kullanıcıların üzerine geldiğinde büyüyen kutucuklar kullanılacak.

Bu değişiklik, özellikle TV gibi büyük ekranlı cihazlar için daha basit ve işlevsel bir yaklaşım sunacak. Kullanıcılar, bir içeriğin üzerine geldiklerinde kısa bir ön izleme görebilecek ve içerik hakkında özet bilgiye ulaşabilecekler.

Mevcut ana sayfa tasarımında bir içeriğin fragmanı ve diğer bilgiler arayüzün üst tarafında gösteriliyordu.

Netflix TV uygulamasında tasarım değişikliği yapacak

Yeni tasarımda, büyüyen kutucuklar içerik hakkında daha fazla bilgi sunacak. Kullanıcılar, bir içeriğin üstünde birkaç saniye durduklarında içeriğin kısa bir ön izlemesi oynatılacak. Ayrıca, alt tarafta içerik hakkında özet bilgi, bölüm sayısı, yayınlandığı yıl ve tür gibi bilgiler yer alacak. Netflix’te ana sayfanın işleyişinde yapılan bir diğer değişiklik de yan panelin kaldırılarak üst tarafa taşınması oldu.

Bu üst barda arama, ana sayfa, diziler, filmler ve My Netflix başlıkları bulunacak. Kullanıcılar, kumandanın geri tuşuna basarak bu menüye kolayca ulaşabilecekler.

Netflix, yeni ana sayfayı başlangıçta akıllı TV’ler ve diğer yayın cihazlarını kullanan küçük bir abone grubu arasında test edecek.

Netflix TV uygulamasında tasarım değişikliği yapacak

Geri bildirimler olumlu olursa, değişikliklerin önümüzdeki çeyrekte Temmuz-Eylül aralığında tüm abonelere sunulması planlanıyor. Netflix’in kıdemli ürün direktörü Pat Flemming, “Üyelerin bir içeriğin kendileri için uygun olup olmadığını daha kolay anlamalarını istedik.” diyerek, bu değişikliklerin kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi amaçladığını belirtti.

Kaynak: Donanım Haber
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir