Oyun Haberleri

MMO Oyunu New World, PC’den Sonra Şimdi de Konsollara Geliyor

Amazon Games, New World'ün konsollara geliş tarihini ve yeni genişleme paketi Aeternum'u duyurdu.
MMO Oyunu New World Konsollara Geliyor: PS Store’da Göründü

Amazon’un popüler MMO oyunu New World: Aeternum ismiyle konsollara geliyor. İlk olarak 2021’de Steam üzerinden oyuncularla buluşan ve büyük bir başarı elde eden New World, şimdi de konsol dünyasına adım atıyor. PlayStation Store’da kısa süreliğine görünen ve ardından kaldırılan bir listeleme, oyunun Ekim 2024’te konsollara geleceğini ortaya çıkardı.

Reddit kullanıcısından sürpriz sızıntı

MMO Oyunu New World Konsollara Geliyor: PS Store’da Göründü

Reddit kullanıcısı OMG_R3A11Y, oyunun konsol sürümünün PlayStation mağazasında listelendiğini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Oyun kısa süre sonra mağazadan kaldırıldı, ancak bu sızıntı, internette hızla yayıldı.

Sızıntının ardından oyun tarafından açıklamalar geldi. Konsol sürümünün, muhtemelen Summer Game Fest sırasında duyurulacağı düşünülüyor. New World’ün resmi X hesabı, etkinlik sırasında heyecan verici bir duyurunun yapılacağını belirtti.

Summer Game Fest, 7 Haziran Cuma günü Los Angeles’taki YouTube Theater’da gerçekleşecek. Etkinlik, çoğunlukla piyasaya sürülmüş ve önceden duyurulmuş oyunlara odaklanacak ve Geoff Keighley’nin ev sahipliğinde TSİ 00:00’da başlayacak.

New World, resmi web sitesinden oyunculara seslendi:

MMO Oyunu New World Konsollara Geliyor: PS Store’da Göründü

”Merhaba, Maceracılar!

Kaderinizi doğaüstü Aeternum adasında şekillendirin. Keşif Çağı’nın sonlarında geçen bu zorlu yolculukta, söylentilere göre büyük zenginlikler arayışına çıkarsınız, ancak adanın gizemli gazabıyla karşılaşırsınız. Aeternum’un karanlık sırlarının ardındaki gerçeği ortaya çıkarın, tuhaf sakinleriyle tanışın ve diğer Maceracılarla birlikte tehlikeli fırsatların peşinden gidin. Sonsuz Ada’ya hangi hikayeyi getireceksiniz? İşte New World: Aeternum, 15 Ekim’de PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e gelmeden önce bilmeniz gereken her şey.

Bu geliştirilmiş aksiyon RPG sürümü, hem PC hem de konsol oyuncuları için taze ve etkileyici bir deneyim sunuyor. New World ana oyununu, Rise of the Angry Earth genişlemesini ve Brimstone Sands gibi tüm güncellemeleri içeriyor. Ayrıca geliştirilmiş diyaloglar, oyun içi sinematikler ve önceden renderlanmış sahnelerle yenilenmiş bir hikaye anlatım yaklaşımı, ilk kez büyük ölçekli PvP bölgesi, zorlu 10 oyunculu bir baskın, yeni end-game solo denemeleri ve daha fazlasını sunuyor. Game Director Scot Lane’in beklentilere dair genel bir bakış sunacağına katılın.”

Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann açıklamada bulundu:

MMO Oyunu New World Konsollara Geliyor: PS Store’da Göründü

“New World: Aeternum, oyuncuların platformlar arasında birlikte tadını çıkarabilecekleri yeni ve ilgi çekici bir New World deneyimi vaadini yerine getirdiğini biliyoruz.”

Oyunun ön sipariş verenlerine özel olarak, PS5 veya Xbox Series X|S’te ön sipariş verenler ve belirli bir tarihe kadar oyuna giriş yapan PC oyuncuları özel bir ‘’kurt bineği’’ kazanacaklar. Oyunun fiyatı, temel sürüm için 59.99$, Deluxe Edition için ise 79.99$ olarak belirlendi.

Oyunun duyuru fragmanını bu linkten izleyebilirsiniz: New World: Aeternum

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir