Otomobil HaberleriGündem Haberleri

Nissan, Lastik Dumanından Parfüm Üretti

Nissan'ın 'Smell My Dust' (Tozumu Kokla) parfümü, kiraz çiçeklerinin yanmış kauçuğun koku notalarıyla harmanlanması ve yanmış lastik kokusuyla dikkat çekiyor.
Nissan parfüm

Bu geç kalmış bir 1 Nisan şakası gibi gözükse de Nissan gerçekten araba temalı bir koku üretti. Şanghay’daki bir parfümcü, Formula E lastiklerinden arta kalanları kullanarak bu eseri yarattı. Meraklıların bir şişe Smell My Dust’ı nasıl temin edebilecekleri hâlâ belirsiz.

Otomobil tutkunlarını cezbedeceği düşünülüyor.

Nissan

Otomobil tutkunları, diğerlerinin dayanamayacağı bazı kokulardan keyif alır. Benzin, lastik dumanı, motor yağı gibi. Nissan, ‘Smell My Dust‘ adını verdiği yeni niş kokusuyla meraklıları cezbetmeyi umuyor. Peki koklama testini geçebilecek mi?

Koku, Şangay’da gerçekleşecek Formula E yarışı öncesinde Nissan Nismo sayfası tarafından sosyal medyada paylaşılan ilgi çekici bir video ile tanıtıldı. Tüm bunlar sadece zekice bir pazarlama taktiği gibi görünmüyor, aynı zamanda Nissan’ın gerçekten bu kokuyu üretmeyi ve satmayı planladığı da anlaşılıyor.

Kokunun kiraz çiçeklerinin hoş kokusunu lastik dumanı ile harmanlayarak Formula E yarış ekibinin ruhunu yakaladığı iddia ediliyor. Bu iki koku bir araya gelince biraz tuhaf gelebilir ancak tek başlarına güzel kokular oldukları için birleştiklerinde hoş bir aroma oluşturabilirler.

Nissan şaşırtıcı bir karışım hazırlıyor.

Nissan formula e

Nissan tarafından yapılan açıklamada, “Nissan Formula E Takımı’nın yeni kokusu, araçların üzerinde sergilenen Sakura çiçeğinin tonlarını takımın Nissan e-4ORCE 04 yarış araçlarının lastiklerinden gelen kokusuyla birleştirerek dikkat çekici bir karışım oluşturuyor” ifadelerine yer verildi. Bunun ardından şu açıklamalar yapıldı:

Üst notalarda kiraz çiçeği dalları ve biberiyenin tazeliği, yanmış şeker ve odunsu tonlarla birleştirildi. Sonuç olarak, kiraz çiçeğinin zarafetini bir yarış takımının coşkusu ve cesaretiyle birleştiren bir koku ortaya çıktı.

Top Gear’ın bildirdiğine göre, koku, Şanghay’da Formula E lastiklerinin artıklarını kullanan bir parfümcü tarafından tasarlandı. Eğer Nissan ‘Smell By Dust’ kokusunu üretmeyi ve satmayı planlıyorsa, kısa bir süre için yalnızca sınırlı miktarlarda bulunabileceği düşünülüyor. Markanın ayrıca şu anda satışta olan 350Z, GTR gibi 8 farklı parfümü bulunuyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir