Teknoloji HaberleriYapay zeka

OPPO, Yapay Zeka Özelliklerini Tüm Cihazlarına Getirmeyi Planlıyor

OPPO, üretken yapay zeka özelliklerini yıl sonuna kadar tüm ürünlerine entegre ederek daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırmayı planlıyor.
OPPO, Yapay Zeka Özelliklerini Tüm Cihazlarına Getirmeyi Planlıyor

OPPO, üretken yapay zeka özelliklerinin belirli kullanıcılarla sınırlı kalmayacağını duyurdu. Şirket, yıl sonuna kadar tüm ürünlerine yapay zeka yeteneklerini entegre etmeyi planlıyor. Bu sayede yapay zekayı daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırmayı hedefliyor.

OPPO’nun sektör devleri ile iş birliği

OPPO, Yapay Zeka Özelliklerini Tüm Cihazlarına Getirmeyi Planlıyor

Bu hedefe ulaşmak için OPPO, Google, MediaTek ve Microsoft gibi önemli şirketlerle işbirliği yapıyor. Bu ortaklıklar, OPPO’nun geliştirilmiş yapay zeka deneyimleri sunmasını, çip verimliliğini artırmasını ve cihazlarına gelişmiş yapay zeka yeteneklerini entegre etmesini sağlayacak.

Kullanıcı merkezli yapay zeka

OPPO, Yapay Zeka Özelliklerini Tüm Cihazlarına Getirmeyi Planlıyor

Bu yılın başlarında OPPO, kullanıcı merkezli yapay zeka deneyimleri üretmeye odaklanmış özel bir araştırma ve geliştirme merkezi kuracağını açıklamıştı. Bu girişim, şirketin yapay zeka teknolojisine olan bağlılığını ve bu avantajları yıl sonuna kadar yaklaşık 50 milyon kullanıcıya ulaştırma planlarını vurguluyor.

OPPO Yurtdışı Pazarlama, Satış ve Hizmet Başkanı Billy Zhang açıklama yaptı: “Sektörde ilk kez, OPPO tüm ürün serilerine üretken yapay zekayı getiriyor. Bu yılın sonuna kadar, üretken yapay zeka özelliklerini yaklaşık 50 milyon kullanıcıya ulaştırmayı bekliyoruz.”

Ekosistem genelinde AI deneyimlerinin genişletilmesi

OPPO, Yapay Zeka Özelliklerini Tüm Cihazlarına Getirmeyi Planlıyor

Yapay zekayı daha erişilebilir hale getirmenin yanı sıra OPPO, müşterilere sunulan yapay zeka deneyimlerinin çeşitliliğini de genişletmeyi planlıyor. Google ile ortaklaşa geliştirilen AI Writer ve AI Recording Summary gibi yeni özellikler buna dahil. MediaTek ve Microsoft ile yapılan iş birlikleri ise gelecekteki OPPO modellerini ve telefonlar ile masaüstü yapay zeka sistemleri arasındaki bağlantıyı iyileştirecek.

ColorOS ve ilgili platformlara etkisi

OPPO, AI Özelliklerini Tüm Cihazlarına Getirmeyi Planlıyor

OPPO’nun yapay zeka gelişmeleri, Color OS çalıştıran cihazlar ve Realme cihazları için de faydalı olacak. Ayrıca, OnePlus telefonlar için Oxygen OS’nin Color OS ile aynı kod tabanını paylaşması nedeniyle, bu yeni yapay zeka özelliklerinin çoğunun OnePlus cihazlarda da kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: Android Authority
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir