Oyun Haberleri

Palworld, Sony Music ile İşbirliği Yaptığını Duyurdu

Palworld geliştiricisi, oyunun erişimini genişletmeyi hedefleyen ortak bir girişim için Sony Music iş birliği yaptığını duyurdu.
palworld

Palworld‘un arkasındaki stüdyo olan Pocketpair, oyunun erişimini genişletmeyi hedefleyen ortak bir girişim için Sony Music ve Aniplex ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Birçok kişi başlangıçta bazı yaratıklar için kullanılan modellerin mevcut Pokemon’ların kopyası olduğu iddialarını çektikten sonra Nintendo’nun Palworld ile ilgili yasal bir müdahalede bulunmasını bekliyordu. Henüz böyle bir yasal müdahale gerçekleşmedi.

Palworld Entertainment adlı yeni bir iş kurmak üzere Sony ile bir anlaşma imzalandı.

Palworld’un geliştiricisi, oyunun büyük başarısından yararlanmak için fikri mülkiyeti genişleterek Palworld Entertainment adlı yeni bir iş kurmak üzere Sony ile bir anlaşma imzaladı.

Japonya merkezli Pocketpair, Sony Music Entertainment Japan ve Aniplex ile birlikte Palworld’un daha da genişlemesi ve çok yönlü küresel gelişimini hızlandırma amacıyla Palworld Entertainment‘ı kurma amacıyla ortak bir girişimde bulunacağını duyurdu.

Yeni anlaşma, Palworld video oyunu için bir yayın anlaşması veya Sony tarafından bir satın alma değildir. Bundan ziyade, oyunun büyük popülaritesinden video oyunu dışındaki ürünlerle, örneğin ürünler ve müzikle en iyi şekilde yararlanma girişimidir. Pocketpair CEO’su Takuro Mizobe tarafından yönetilen yeni iş, Palworld ile ilgili küresel lisanslama ve ticari faaliyetlerden sorumlu olacak.

Yeni ürünler ilk olarak bu hafta sonu Çin’deki Bilibili World 2024 kongresinde satışa sunulacak.

Yeni işbirliğinin temeli, Palworld’den ilham alınarak yapılan ürünleri satmak ve oyunu daha da büyük bir pop kültürü devi haline getirmek için fırsatlar aramak. Girişimin çabaları, “oyuna dayalı özel ürünlerin geliştirilmesi” ile başlıyor ve bu ürünler ilk olarak bu hafta sonu 12 Temmuz 2024 cuma günü başlayacak olan Çin’deki ”Bilibili World 2024” kongresinde satışa sunulacak. Daha sonra Aniplex ve yan kuruluşları Aniplex of America ve Aniplex Shanghai’nın e-ticaret sitelerinde ön siparişe açılacak ve daha detaylı bilgi ilerleyen tarihlerde verilecek.

Bu işbirliğiyle birlikte müzik kısmına da ağırlık verileceği umuluyor. Böylece Pocketpair, resmi fragmanlarda ve oyunun ekran görüntülerinde arkadaşların ne kadar havalı albüm kapaklarına benzediklerini değerlendirebilir ama MC Lamball’dan bir EP alıp almayacağımızı kim bilebilir.

Kaçırdıysanız, Palworld’ün büyük Sakurajima Güncellemesi 27 Haziran’da yayınlandı ve yeni bir konum, yeni bir fraksiyon ve yeni bir boss getirdi.

Kaynak: vg247
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir