Oyun Haberleri

2022 Yılının En Yüksek Puanlı FPS Oyunlarından Biri Nihayet Xbox Konsollarında!

Neon White, 2022'nin en beğenilen FPS oyunlarından biri olarak Xbox'a gelmeye hazırlanıyor. Hızlı tempolu bu oyun, Xbox Game Pass ile oyuncularla buluşacak.
xbox neon white

2022 yılında piyasaya sürülen ve hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük beğeni toplayan birinci şahıs nişancı oyunu Neon White, nihayet Xbox konsollarına gelebilir.

Neon White, Haziran 2022’de Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülmüş, yılın ilerleyen dönemlerinde ise PS4 ve PS5 platformlarında oyuncularla buluşmuştu.

Neon White’ın Xbox konsollarına gelmesi aslında yeni bir bilgi değil.

Neon white

Microsoft, Haziran 2023’te oyunun Xbox’a geleceğini duyurmuştu. Şirket, aynı zamanda oyunun Game Pass’te de ilk gün erişime açılacağını açıklamıştı. Bu duyuru, Annapurna Interactive’in oyunun Game Pass’e geleceği söylentilerini sadece birkaç ay önce yalanlaması nedeniyle oldukça şaşırtıcıydı.

Ancak, r/GamingLeaksAndRumors subreddit’inde AlilBitTall adlı Reddit kullanıcısının paylaştığı bilgiye göre, Neon White’ın başarı listeleri TrueAchievements web sitesinde aktif hale geldi.

Genellikle yaklaşan Xbox oyunlarının, başarı listeleri yalnızca çıkışlarına yakın bir zamanda erişime açılır. Bu da Neon White’ın Xbox’a geç kalmış çıkışının çok uzak olmadığını gösteriyor.

Neon White, Haziran 2022’de Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülmüş ve yılın ilerleyen dönemlerinde PS4 ve PS5’e de gelmişti.

xbox neon white

Oyun, türleri harmanlayan yapısıyla, tetik çekmeye hazır silah kullanımı, hız koşusu odaklı bulmaca-platform öğeleri ve yaratıcı kart tabanlı dövüş mekanikleri ile dikkat çekmişti. Bu çeşitli oynanış unsurları, Neon White’ın 2022’nin en yüksek puanlı oyunlarından biri olmasını sağladı.

Öyle ki bazıları Neon White’ı Elden Ring ve God of War Ragnarok gibi devlerle birlikte “Yılın Oyunu” adayı olarak görüyordu. Geç gelen bu çıkış, oyunun Game Pass’e dahil edilmesiyle biraz da olsa telafi edilebilir.

Game Pass’in Temmuz 2024’te piyasaya sürülecek oyunları arasında yer alması muhtemel olan Neon White, Kunitsu-Gami: Path of the Goddess, Flintlock: The Siege of Dawn, Frostpunk 2 ve Dungeons of Hinterberg gibi oyunlarla birlikte oldukça sağlam bir ay olmasını sağlayabilir.

Özellikle bağımsız oyunlara ilgi duyanlar için Temmuz ayı Xbox’un abonelik hizmeti açısından oldukça verimli geçecek gibi duruyor.

Kaynak: GameRant
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir