Oyun Haberleri

Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 iOS, iPadOS ve macOS’a Gelecek!

Capcom, Resident Evil serisinden iki oyunun, Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 remake, iOS, iPadOS ve macOS platformlarına geleceğini duyurdu.
Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 iOS, iPadOS ve macOS'ta!

Capcom, Resident Evil serisine ait iki oyunun iOS, iPadOS ve macOS platformlarına geleceğini duyurdu: Temmuz ayında çıkacak Resident Evil 7 Biohazard ve şu anda geliştirilme aşamasında olan Resident Evil 2 remake!

Capcom, oyunların yayıncının RE Engine motorunda çalışacağını ve Apple’ın MetalFX Upscaling teknolojisini kullanacağını belirterek “konsol kalitesinde bir deneyim” vaadinde bulunuyor.

Resident Evil seri oyunları için ücretsiz demo sürümü sunacak.

Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 iOS, iPadOS ve macOS'ta!

Şirket, her iki oyunun da çıkışta (her bir oyunun bir bölümü için) ücretsiz bir demo sunacağını, ancak her bir oyunun tam deneyimini kilitlemek için “tek bir satın alma” yapmanız gerekeceğini belirtti. Capcom, oyunlar için fiyatlandırma açıklamadı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, App Store’da mevcut Resident Evil 4 ve Resident Evil Village oyunları sırasıyla 30 ve 16 dolar (isteğe bağlı DLC için ekstra ücret) olarak fiyatlandırılmış durumda.

Resident Evil 7’nin ana oyunu ve Not A Hero DLC’sinin bir paket olarak birlikte piyasaya sürüleceğini söyledi. İsteğe bağlı DLC’ler arasında End of Zoe, Banned Footage Vol. 1 ve Vol. 2, 5-Coin Set, Survival Pack ve Madhouse zorluk modu bulunan Gold Edition yükseltmesi yer alacak.

iOS ve iPadOS’a özel yeni geliştirilmiş kontroller olacak

Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 iOS, iPadOS ve macOS'ta!

Resident Evil 7’nin iOS ve iPadOS sürümleri, dokunmatik ekranlarda oyunu daha oynanabilir hale getirmek için yeni bir Otomatik Ateş özelliği ile geliştirilmiş kontroller içerecek. Bu özellik, düşmanlara belirli bir süre nişan aldıktan sonra silahların otomatik olarak ateşlenmesini sağlar. Oyun ayrıca MFi oyun kollarını da destekleyecek.

Oyun hangi cihazlardan oynanabilecek?

Resident Evil serisinin 2 oyunu: Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 iOS, iPadOS ve macOS'ta!

Resident Evil serisi bu iki oyunu oynamak için, iPhone 15 Pro serisi, M1 veya daha yeni Apple Silicon çiplerine sahip iPad’ler ve Mac’ler gibi güncel Apple cihazlarına ihtiyaç duyulacak. Capcom, Resident Evil 2 için donanım gereksinimlerini henüz açıklamadı. Resident Evil 7 Biohazard, 2 Temmuz’da piyasaya çıkacak ve Capcom, oyunu bugün ön sipariş verebileceğinizi söylüyor. Ancak, yayınlandığı tarih itibarıyla App Store’da henüz aktif değil.

Kaynak: Engadget
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir