Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S25’te Beklenen Yenilikler, Son Dedikodular ve Görmeyi Beklediğimiz Özellikler

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S25’in çıkış tarihi yaklaşıyor ve telefonla ilgili dedikodular, yenilikler ve kullanıcıların beklentileri netleşmeye başladı.
samsung galaxy s25

Samsung’un Galaxy S serisi telefonları her yıl en iyi telefonlar arasında yer almayı başarıyor, bu nedenle Galaxy S25 serisi şimdiden büyük bir merak konusu oldu.

Samsung’un son telefonu Galaxy S24 serisinin harika olmasına rağmen kullanıcıların hala iyileştirme beklediği noktalar var.

Samsung Galaxy S25 serisinin Ocak 2025 civarında çıkması bekleniyor.

Samung Galaxy s25

Bu tarih, Samsung’un son yıllarda yeni modellerini yılın başında piyasaya sürme geleneğine uygun. Ancak telefonlar muhtemelen pahalı olacak çünkü bazı bölgelerde Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti kullanılması bekleniyor, bu da fiyatların artmasına neden olabilir.

Galaxy S24’ün başlangıç fiyatı 799 dolar olduğu göz önüne alındığında, Galaxy S25’in en az bu fiyat seviyesinde olacağı öngörülüyor. Üstelik Galaxy S25 Plus ve Galaxy S25 Ultra modelleri muhtemelen daha da yüksek fiyatlarla karşımıza çıkacak.

S25’in hangi yonga setini kullanacağı hala net değil.

İlk başta Samsung’un farklı bölgelerde farklı yonga setleri kullanmayı planladığı düşünülüyordu. Ancak Exynos 2500 yonga setinin üretim taleplerini karşılamakta zorlandığı ortaya çıktı. Bu nedenle bazı bölgelerde MediaTek yonga setleri kullanılabileceği konuşuluyor.

ABD pazarında ise Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinin kullanılacağı kesin gibi görünüyor. Yonga seti, Snapdragon 8 Gen 3’e kıyasla çok daha güçlü olacak ve 4GHz’e kadar saat hızına sahip olabileceği söyleniyor.

Ayrıca daha hızlı RAM desteği ile daha fazla AI görevini yerinde işleyebilme kabiliyetine sahip olacağı düşünülüyor.

Önemli tasarım değişikliklerine sahip olacağı söyleniyor.

Samsung galaxy s25

Galaxy S25 Ultra modelinin ekranının biraz daha büyük olabileceği ve köşelerinin daha yuvarlak hale geleceği belirtiliyor. Eğer böyle bir şey olursa telefonu elde tutmak epey kolaylaşabilir.

Ayrıca Galaxy S25 serisinin daha büyük bataryalara sahip olacağı ve S25 Ultra modelinin yeni 200MP ana kamera ile geleceği dedikodular arasında. Yeni kamera, daha büyük 1 inç sensöre ve geliştirilmiş 50MP ultra geniş açı kamerasına sahip olacak.

Peki kullanıcılar ne istiyor?

Samsung galaxy s24 yapay zeka

Samsung Galaxy S24 ve öncülleri birbirine çok benziyor, bu yüzden Galaxy S25 serisinde daha önemli tasarım değişiklikleri görmek istiyor. Galaxy S24 serisi, bazı kullanıcılar için faydalı olmayan AI araçlarıyla doluydu. Galaxy S25 serisinde daha kullanışlı AI araçları ve mevcut olanların iyileştirilmesini bekleniyor.

Samsung’un telefonları özelliklerle dolu ancak yazılımın hantal ve karmaşık olmasına neden olabiliyor. Kullanıcılar, yeni serisinde daha basit ve kullanıcı dostu bir yazılım görmek istiyor.

Farklı bölgelerde farklı yonga setleri kullanmak, kullanıcılar arasında farklı deneyimlere neden olabiliyor. Galaxy S25 serisinde her bölgede aynı yonga setinin kullanılması umuluyor.

Galaxy S24 Ultra’nın 10x optik zoom yerine 5x zoom kullanması, kamera performansını olumsuz etkilemişti. Galaxy S25 Ultra’da geliştirilmiş sensörlerle 10x zoom’un geri dönmesi isteniyor.

Kaynak: TechRadar
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir