Teknoloji Haberleri

Samsung, Canlı Çeviri Özelliğini WhatsApp Aramalarına Getiriyor!

İddiaya göre aramalar sırasında gerçek zamanlı çeviri yapan 'Canlı Çeviri' özelliği, WhatsApp aramalarına Samsung tarafından entegre edilecek.
canlı çeviri

Samsung, yakın zamanda Galaxy AI yapay zekâ özelliklerine kullanıcıların çok işine yarayacak yeni bir özellik ekleyebilir. Aramalar sırasında gerçek zamanlı çeviri yapan Canlı Çeviri özelliğinin WhatsApp aramalarına entegre olacağı iddia ediliyor.

Galaxy S24 serisiyle birlikte Samsung, yapay zekâ özelliklerini cihazlarına getirmişti.

canlı çeviri

Galaxy S24 serisiyle birlikte Samsung, yapay zekâ özelliklerini cihazlarına getirmişti. “Galaxy AI” ismini alan bu özellikler, telefonların her bir yanına yapay zekâyı entegre ediyordu. Bunlar arasında daire içine alarak arama, web sayfalarını özetleme, gelişmiş fotoğraf düzenleme, canlı çeviri gibi birçok yararlı işlev yer alıyordu.

Şimdi ise Galaxy AI ile telefonlara yepyeni bir özellik daha ekleneceği iddia edildi. Teknoloji devi, birkaç gün önce canlı çevirinin üçüncü taraf uygulamalara geleceğini belirtmişti. Sızıntılarıyla tanınan Ice Universe, bunun sayesinde özelliğin WhatsApp ile uyumlu olacağını öne sürdü.

Whatsapp aramalarına canlı çeviri özelliği gelecek.

Canlı çeviri özelliği, sesli aramalara gerçek zamanlı bir şekilde çeviri getiriyordu. Böylece yapay zekâ sayesinde farklı dillerden konuşan kişilerin kolayca iletişim kurması sağlanıyordu. Bu özelliğin WhatsApp uygulamasıyla uyumlu olması, WhatsApp aramalarında da yer alabileceğini gösteriyor. Yani kullanıcılar, WhatsApp üzerinden arama sırasında canlı çeviri özelliğini kullanabilecekler.

Dünya çapında milyonlarca insanın WhatsApp uygulamasını arama yapmak için tercih ettiğini düşünürsek ciddi anlamda yararlı bir yenilik olacağını söyleyebiliriz.

Henüz resmi bir açıklama yok.

İddia edilen bu yenilik için henüz resmî bir açıklama olmadığını belirtelim. Ancak WhatsApp entegrasyonunun 10 Temmuz’da düzenlenecek, yeni katlanabilir telefonların tanıtılacağı Galaxy Unpacked’de duyurulma ihtimali var. Özellik, OneUI 6.1.1 ile kullanıcılara sunulabilir. Tabii ki WhatsApp dışında Google Meet gibi diğer uygulamalara geldiğini de görebiliriz. Resmi duyurusu geldiğinde detayları öğreneceğiz.

Kaynak: WebTekno

 

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir