Gündem Haberleri

SGK’nın Emekliler İçin Olan İnternet Sitesi Erişime Açıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tarafından emeklilere yönelik hizmetlerin duyurulması için yeni internet sitesi erişime açıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tarafından emeklilere yönelik hizmetlerin duyurulması için yeni internet sitesi erişime açıldı.

Hizmetlerin duyulması amacı ile açılan siteye “emekliler.gov.tr” linkinden ulaşabilirsiniz.

SGK: “Emekli dijital kartı hazır.”

emekli

SGK, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda “”Türkiye Yüzyılı emektarlarımızın ‘Emekli Dijital Kimlik Kartı’ hazır.  Özel yapılan indirimler ve birçok fırsatlara “emekliler.gov.tr” adresi üzerinden erişebilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

Duyuruya göre emekliler, oluşturulan PDF dosyasının çıktısını aldıktan sonra üzerindeki QR kodu ile kendileri için olan hizmet ve indirimlerden faydalanabilecek.

Emekliler için ara zam belli olmuştu.

zam, emekli

Geçtiğimiz günlerde TÜİK tarafından enflasyon rakamlarının açıklanması ile emeklilerin alacağı ara zam belli olmuştu. Enflasyonda 2024’ün ilk 6 ay tablosunun netleşmesiyle SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 24,73 zamma hak kazanmış oldu.

Buna göre kök maaşı 15 bin TL olan emekliler 18 bin 709 TL, kök maaşı 20 bin TL olan emekliler 24 bin 946 TL, kök maaşı 25 bin TL olan emekliler ise 31 bin 182 TL alacak.

Kaynak: CNBC E

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir