Sosyal MedyaGündem Haberleri

Spotify Kullanıcılarına Üzücü Haber: Yeni Zam Yolda

Spotify, yeni bir fiyat artışı anlamına gelen, daha pahalı bir premium abonelik planı başlatmayı planlıyor.
Spotify

Şubat ayında yeni abonelik fiyatlarını açıklayan popüler platform Spotify, şimdi de yeni bir abonelik hizmetiyle gündemde. Spotify, müzik tutkunları için daha pahalı bir abonelik planı sunmayı planlıyor.

“Premium Plus” adı verilen bu yeni abonelik seçeneğinde, daha iyi ses kalitesi ve yeni çalma listesi düzenleme araçları sunulacak. Bu plan için kullanıcılardan her ay en az 5 dolar daha fazla ücret talep edileceği belirtiliyor.

Spotify, yeni abonelik hizmetini mevcut planlara yükseltme olarak sunacak.

Spotify Logo

Platformun sunacağı “Premium Plus”, mevcut abonelik planlarına bir yükseltme olarak sunulacak ve mevcut planları etkilemeyecek. Fiyatlandırma ise her kullanıcının mevcut planına bağlı olarak değişiklik gösterecek.

Yüksek kaliteli sese erişim sağlayacak.

Spotify uygulaması

Yeni özellikler arasında, Spotify’ın ilk olarak 2021’de duyurduğu ancak defalarca ertelediği yüksek kaliteli sese erişim yer alıyor. Bu yeni abonelik seçeneği ile Spotify, ses kalitesine öncelik veren kullanıcıların dikkatini çekmeyi hedefliyor ve bu alanda Amazon Music Unlimited, Apple Music ve Block’a ait Tidal gibi rakip platformlarla rekabet etmeyi amaçlıyor. Bu platformların tümü, Spotify’ın mevcut bireysel planlarına benzer şekilde fiyatlandırılmakta ve yüksek kaliteli ses sunmaktadır.

Yeni hizmet için ödeme yapan kullanıcılar, ayrıca yılın belirli etkinlikleri ve zamanları için anında özel çalma listeleri oluşturma imkanına sahip olacaklar. Bloomberg’in haberine göre, Spotify kullanıcıların tercihlerinden öğrenecek ve kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturacak.

Kaynak: Sözcü.com

Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir