Sosyal Medya

Spotify Yeni Özelliğini Duyurdu: Podcast İçin Yorum Yapma Özelliği Geliyor

Spotify, podcast için herkese açık yorum yapma özelliğini duyurdu.
Spotify (podcast)

Spotify, son zamanlarda zam haberleriyle konuşuluyordu. Yeni bir duyuru ile kullanıcıların platformun podcast bölümüne yorum yapabilme imkanı sağlanacak. Yorum sistemi ile içerik üreticileri ve dinleyiciler arasında bir köprü oluşturmayı hedefleyen Spotify, bu özelliğin kötüye kullanılmasını da engellemeyi planlıyor.

Podcast bölümünün altına herkes yorum yapabilecek.

Spotify (podcast)

Podcast bölümünün altına herkes yorum bırakabilecek fakat sadece içerik üreticisinin onayladığı ve görünmesini istediği yorumlar gösterilecek. İçerik üreticisinin bu yorumları tek tek onaylaması gerekecek.

Yalnızca onaylanmış yorumlar görünecek.

Spotify (podcast)

Yorumlar başlangıçta gizli olacak ve yalnızca içerik üreticisinin onayıyla görünür hale gelecek. Böylece içerik üreticileri, platformda paylaşılan içerik üzerinde tam kontrol sahibi olacaklar.  Podcast yayıncıları, yorum yapma özelliğini tercihlerine göre açıp kapatabilecekler. Her bölüm için ayrı ayrı yorum kontrolü sağlayabilecekler.

Ayrıca, içerik üreticileri dilediklerinde yorum yapma özelliğini devre dışı bırakabilecekler. İstedikleri zaman ve istedikleri bölümde bu özelliği yeniden aktif hale getirebilecekler. Bu özellik, bazı kullanıcılar için resmen kullanıma sunulmuş durumda.

Spotify, podcast yorumları desteğiyle içerik üreticilerine topluluklar oluşturmak için daha fazla imkân sunmayı hedefliyor.

Spotify (podcast)

Spotify‘dan gelen raporlara göre, platformdaki etkileşim özelliklerini kullanan Premium üyeler, abonelikleri sona erdiğinde bile yeniden Premium abonesi olma eğilimi gösteriyor. Bu doğrultuda, şirket önümüzdeki dönemde etkileşim özelliklerini artırmayı planlıyor.

Spotify Podcast Ürün Başkan Yardımcısı Maya Prohovnik, konuyla ilgili olarak, “Bu konuda çok özenli ve dikkatli bir yaklaşım sergiliyoruz. Yaratıcı ifade ile insanları emniyette tutma ve kaliteli sohbetlerin gerçekleşmesini sağlama arasında önemli bir denge olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynaklar: Cumhuriyet, Shift Delete
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir