Oyun Haberleri

Steam’de Alıp Bir Köşede Unutulan Oyunlar İçin 538 Milyar TL Harcandı!

Yapılan araştırmaya göre, Steam kullanıcıları hiç oynamadıkları oyunlara toplamda 14 milyar sterlin harcadı. Bu miktar, Nikaragua'nın gayri safi yurtiçi hasılasına eşdeğer.
Steam

Steam kullanıcıları, hiç oynamadıkları oyunlara toplamda 14 milyar sterlin (538 milyar TL) harcadı. PCGN ve SteamIDFinder‘ın araştırmasına göre, bu miktar Nikaragua’nın gayri safi yurtiçi hasılasına eşdeğer. Araştırma, SteamIDFinder veritabanındaki 73 milyon halka açık hesap üzerinden hesaplandı. Bu hesaplardan yola çıkarak, kullanıcıların oynanmayan oyunlara harcadıkları miktar 1,4 milyar sterlin olarak belirlendi ve tüm platform kullanıcıları için bu miktarın 14 milyar sterline ulaştığı tahmin edildi.

Steam’de hiç oynanmayan oyunlara bir servet harcanmış.

Steam

Oyuncuların büyük bir kısmı, satın aldıkları oyunları hiç oynamamış. Bu durum, birçok kullanıcının indirim dönemlerinde veya meraktan oyunları satın alıp sonrasında oynamadığını gösteriyor. Valve, dev kütüphanenin özelliklerini genişletmeye devam ediyor ve yeni bir arka plan oyun kaydetme ve paylaşma sistemi sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların oyun anlarını kaydedip paylaşmalarını kolaylaştıracak.

Bununla birlikte şu anda yaz indirimleri devam ediyor. Binlerce oyunda yüzde 90’a varan indirimlerin yer aldığı kampanyadan, gerçekten oynamak istediğiniz oyunlara bir göz atabilirsiniz.

Steam’in yeni özellikleri

Steam

Valve’in yeni arka plan kayıt sistemi, kullanıcıların oyun oynarken anılarını kaydetmelerini ve paylaşmalarını kolaylaştıracak. Arka plan kayıt modu sürekli olarak oyunu kaydederken, talep üzerine kayıt modu kullanıcıların istedikleri zaman kaydı başlatıp durdurmalarına olanak tanıyor. Yeni zaman çizelgesi özelliği ve kullanıcı tarafından eklenen olay işaretleri, önemli anları bulmayı kolaylaştırıyor ve kayıtlar hafif araçlar kullanılarak kırpılabiliyor.

Kaynak: Eurogamer
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir