Otomobil Haberleri

Tesla Cybertruck Tıpkı Bir Kablumbağa Gibi Devrildi

Tesla Cybertruck'ın Mississippi'de bir kazada ters dönmesi, aracın güçlü zırhına rağmen yörüngesinin kontrolünü kaybettiğinde savunmasız olduğunu ortaya koydu. Araç, hızla virajı alamayıp devrildi.
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck, Vicksburg, Mississippi’de gerçekleşen bir kazada ters dönerek zayıf bir yönünü ortaya çıkardı. Paslanmaz çelik gövdesiyle mermilere ve fiziksel darbelere karşı dayanıklılığı kanıtlanmış olan araç, yol tutuşu açısından çok da başarılı değil gibi görünüyor. Kazanın sebebi hakkında resmi bir açıklama olmasa da yüksek hızla virajı alamayıp karşı şeride geçmesi ve ardından bankete çarparak ters döndüğü biliniyor.

Kazanın detayları ve sonuçları

Tesla Cybertruck

Vicksburg Daily News’un bildirdiğine göre, kazada Tesla Cybertruck‘ta bulunan dört kişiden üçü yara almadan kurtulurken, bir yolcu kolundan yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Olay yerindeki görüntülerde, aracın sağlam dış yapısı yolcuları ezilmekten korusa da ön tekerleklerden birinin koparak yolda kaldığı görüldü.

Tesla Cybertruck’ın güvenlik özellikleri ve eksiklikleri

Cybertruck, kurşun geçirmez camları ve PIN kodlu kilitli torpido gözü gibi birçok yenilikçi özellikle donatılmış durumda. Ancak her ne kadar gelecekten fırlamış gibi bir tasarıma sahip olsa da aracın bazı sorunları olduğu aşikar. Elbette pek çok araç kaza yapabilir, ancak bu tarz aracın tavan üstüne oturduğu kazalarda yüksek hızla viraja girmeye ek olarak aracın yol tutuş performansı gibi etkenler de çok önemli olabiliyor.

Elbette bu kazada muhtemel bir sürücü hatası var, ancak günümüzdeki arabalar bu sürücü hatalarını da gidermek için önlemler alıyorlar. Eğer Tesla’nın yeni arabası Cybertruck’ın bu tarz yol tutuşlarında genel bir sorunu varsa trafikteki Cybertruck sayısı arttıkça bu tarz sorunları daha sık göreceğiz.

Kaynak: Carscoops
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir