Sinema ve Dizi

Moda Dünyasında Fırtına: ‘The Devil Wears Prada’ Devam Filmi Yolda!

Disney, Miranda Priestly ve Emily Charlton'ın hikayesine odaklanacak "The Devil Wears Prada 2" filmini hazırlıyor.
The Devil Wears Prada

2006 yapımı The Devil Wears Prada filminin devamını sabırsızlıkla bekleyenler için güzel haberlerimiz var. Disney, filmin devamı üzerinde çalışıyor ve pek çok tanıdık yüzün de geri dönmesi bekleniyor.

Disney projeyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da haber şirketi Puck, The Devil Wears Prada devam filmi hakkında haber yapan ilk kaynak oldu. Puck’ın haberine göre, orijinal filmin senaristi Aline Brosh McKenna, devam filminin senaristi olarak geri dönmek üzere görüşmelerde bulunuyor.

The Devil Wears Prada devam filmi ne hakkında olacak?

The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada 2 olarak adlandırılan devam filminin Miranda Priestly (orijinal filmde Meryl Streep tarafından canlandırılmıştı) ve Emily Charlton’ın (Emily Blunt) hikayelerini takip edeceği söyleniyor. Miranda Priestly, geleneksel dergi yayıncılığının gerilemesi nedeniyle parlak editörlük kariyerinde zorlu bir dönemden geçiyor olacak. Emily ise şu anda Priestly’nin umutsuzca ihtiyaç duyduğu reklam dolarlarına sahip lüks bir grupta güçlü bir yönetici olarak karşımıza çıkacak.

Sinemaseverler, The Devil Wears Prada 2 filminin Lauren Weisberger’in devam kitabı olan ‘’Revenge Wears Prada: The Devil Returns”un uyarlaması olabileceğini düşünüyordu. 2014 yılında yayınlanan bu kitap, Runway’den ayrıldıktan sonra kendi lüks gelinlik dergisi The Plunge’ı yöneten Andy Sachs ve Emily Charlton’ın hikayesini konu alıyor. Ancak medyada yaşanan büyük değişiklikler göz önüne alındığında, hikayenin bu kitaptan farklı bir şekilde uyarlanabileceği düşünülüyor.

Oyuncu kadrosu

The Devil Wears Prada

Henüz resmi bir oyuncu seçimi duyurusu yapılmadı, ancak hikayenin Miranda Priestly ve Emily’ye odaklandığı göz önüne alındığında, çoğu kişi Meryl Streep ve Emily Blunt’un muhtemelen rollerini yeniden canlandıracağını varsayıyor. Anne Hathaway’in orijinal filmdeki başrolü Andrea “Andy” Sachs’ın yer alıp almayacağına dair ise henüz bir bilgi yok.

Orijinal kadro ne düşünüyor?

The Devil Wears Prada

Bu yılın başlarında Anne Hathaway, başrolünde olduğu film The Idea of ​​You’nun tanıtımını yaparken The Devil Wears Prada’nın devam filminin de gelme ihtimalinden bahsetmiş ve bunun “muhtemelen olmayacağını” söylemişti. Hathaway, teknolojiyle ilgili büyük farklar olduğuna dikkat çekerek, hikayenin fiziksel bir nesnenin üretilmesiyle ilgili olduğunu ve dijital dünyada her şeyin farklı olacağını belirtmişti.

Emily Blunt da “bazı şeylerin bu balonun içinde değer görmesi ve korunması gerektiğini” söyleyerek bir devam filminin iyi bir fikir olmayabileceğini ima etmişti. Ancak, Blunt daha önce “eğer herkes bunu gerçekleştirirse” kendisinin de katılmaya hazır olacağını ama bazı çekinceleri olduğunu da belirtmişti.

Buna rağmen, Anne Hathaway, Meryl Streep ve Emily Blunt, SAG Ödülleri 2024’te bir araya gelip filmden bir sahneyi hatırlatır gibi fotoğraf vermişlerdi. Belki de bu küçük buluşma fikirlerini değiştirmiş olabilir.

Gelişmeleri merakla bekliyoruz!

Kaynak: Puck
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir