Otomobil Haberleri

Togg’dan Büyük Başarı: İlk Yılında İki Prestijli Listenin Üst Sıralarında!

Türkiye’nin mobilite sektöründe faaliyet gösteren Togg, ilk cihazı T10X’i piyasaya sunduğu ilk yılında iki prestijli listede üst sıralarda yer aldı.
Togg'dan Büyük Başarı: İlk Yılında İki Prestijli Listenin Üst Sıralarında!

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, ilk cihazı T10X’i kullanıcılarıyla buluşturduğu ilk yılında büyük bir başarıya imza attı. Marka, “Türkiye 125- Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesine 20’nci sıradan girerken, İSO 500 listesinde de 42’nci sırada yer aldı.

Togg, “Türkiye 125-Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesine 20’nci sırada

Togg'dan Büyük Başarı: İlk Yılında İki Prestijli Listenin Üst Sıralarında!

Nisan 2023’ten bu yana Türkiye’nin 81 ilinde 30 bini aşkın kullanıcısına T10X modelini sunan Togg, prestijli listelerde üst sıralarda yer almaya başladı. Marka, dünyanın bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketi Brand Finance tarafından yayımlanan “Türkiye 125- Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesine, T10X’i kullanıcılarıyla buluşturduğu ilk yılında 182 milyon dolar marka değeriyle 20’nci sıradan giriş yaptı.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin sıralandığı ve 2024 yılında 23 yeni markanın dahil olduğu liste, 2007 yılından bu yana yayımlanıyor. “Türkiye 125- Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesi, Brand Finance’in 41’den fazla ülkede 31 farklı sektörde faaliyet gösteren 6 binden fazla şirketin marka algısıyla ilgili gerçekleştirdiği “Global Marka Değeri Takip Araştırması” raporunun bir parçasını oluşturuyor.

İSO 500 listesinde 42’nci sırada

Togg'dan Büyük Başarı: İlk Yılında İki Prestijli Listenin Üst Sıralarında!

Togg, bu başarısının yanı sıra, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının sıralandığı İSO 500 listesine de 42’nci sıradan giriş yaptı. 2023 yılında gerçekleştirdiği 24,3 milyar TL’lik satış geliriyle devler listesinde yerini alan Togg, büyük bir başarı elde etti.

C-SUV ve elektrikli araçlar segmentinde pazar lideri

Togg'dan Büyük Başarı: İlk Yılında İki Prestijli Listenin Üst Sıralarında!

“Bir otomobilden fazlası” hedefiyle yola çıkan ve farklı sektörlerden iş ortaklarıyla birlikte mobilitenin geleceğini inşa eden şirket, Nisan 2023 itibarıyla ilk cihazı T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya başladı. O günden bu yana 30 bini aşkın T10X teslim eden Togg, 2024 yılı satış rakamlarına göre C-SUV segmentinde %9,6 ile pazar lideri, tüm elektrikli araçlar içinde de %40,9 ile pazar lideri konumunda bulunuyor.

Kısa sürede elde ettiği bu başarılarla, Türkiye’nin mobilite alanındaki potansiyelini ve yenilikçi yaklaşımını gözler önüne serdi. Önümüzdeki yıllarda da Togg’un başarılarının artarak devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: TeknolojiOku
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir