Oyun Haberleri

Amazon’un Yeni Tomb Raider ve Yüzüklerin Efendisi Oyunları Çok Yakında Tanıtılacak!

Amazon, yaklaşan Tomb Raider ve Yüzüklerin Efendisi oyunlarını yakında tanıtmayı planlıyor. Şirket, Crystal Dynamics ve Embracer Group ile ortaklaşa yürüttüğü bu projelerle oyun yayıncılığı alanında adını duyurmayı hedefliyor.
Yüzüklerin Efendisi

Amazon, oyun dünyasında ses getirecek yeni projeleri ile dikkat çekiyor. Şirket yaklaşan Tomb Raider ve Yüzüklerin Efendisi oyunlarını yakında tanıtmayı planladığını açıkladı. Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann yaptığı açıklamada bu iki büyük proje hakkında heyecan verici detaylar paylaştı

Tomb Raider ve Yüzüklerin Efendisi oyunları geliyor.

Tomb Raider

Aralık 2022’de Amazon, Crystal Dynamics ve Embracer Group ile işbirliği yaparak popüler aksiyon-macera serisi Tomb Raider’ın yeni ana oyununu yayınlayacağını duyurdu. Bunun yanı sıra Amazon’un Embracer Group’un Middle-earth Enterprises ile ortaklaşa yeni bir AAA LOTR MMO’su üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Bu iki büyük proje Amazon’un AAA oyun yayıncılığına ne kadar ciddi yaklaştığını gösteriyor.

Hartmann, Amazon’un bu oyunların eleştirmenler tarafından iyi karşılanmasını sağlamak için yoğun çaba harcadığını belirtti.

Her şey kalite ile ilgili. Sadece aceleye getirilmiş bir oyun çıkarmak işe yaramaz. Triple-A kalitesinde olması gerekiyor, çünkü çıta çok yüksek” dedi. Amazon bu oyunlar aracılığıyla oyun yayıncılığı alanında en iyi şirketlerden biri olmayı hedefliyor.

2024’te resmi tanıtım bekleniyor.

Yüzüklerin Efendisi Amazon

Hartmann, Variety ile yaptığı röportajda oyunlarının resmi tanıtımlarının çok da uzak olmadığını belirtti. Her ne kadar bu oyunlar hakkında henüz ayrıntılı bilgiler paylaşılmamış olsa da oyunseverler yakında daha fazla bilgi almayı bekleyebilirler. Amazon, oyunları aceleye getirilmeden ve AAA kalitesinde sunmayı hedefliyor.

Hartmann’ın açıklamaları yeni LOTR MMO’su ve Tomb Raider oyununun bu yıl içinde muhtemelen 2024 The Game Awards’da tanıtılabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

The Rings of Power dizisinin 2. sezonu ve Tomb Raider TV dizisi de yolda olduğundan Amazon bu şovların potansiyel başarısından faydalanarak oyunlarının tanıtımını daha etkileyici hale getirebilir.Amazon’un bu yeni projeleri oyun dünyasında büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor.

2024’te yapılacak tanıtımlar Amazon’un oyun yayıncılığı alanındaki iddiasını gözler önüne Amazon yaklaşan Tomb Raider ve Yüzüklerin Efendisi oyunlarını yakında tanıtmayı planlıyor. Şirket, Crystal Dynamics ve Embracer Group ile ortaklaşa yürüttüğü bu projelerle oyun yayıncılığı alanında adını duyurmayı hedefliyor.

Kaynak: GameRant
Paylaşımlar:

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir